25.1 C
Zator
niedziela, 14 sierpnia 2022
- REKLAMA -

Czy będziemy pracować 6 dni w tygodniu?

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Projekt opracowany przez posłów PO ma znieść obowiązek dawania pracownikowi wolnego dnia za pracę w sobotę. Autorzy uważają, że wystarczy dodatkowa, często znacznie lepsza płaca, jaką otrzymują zatrudnieni. Pytanie tylko, czy nowy system nie będzie pretekstem do wykorzystywania pracowników i zmuszania ich do dodatkowego dnia pracy?

Pomysł polityków wzbudził ogromne poruszenie, szczególnie wśród związkowców. Patrząc na statystyki Polski w skali roku, pracujemy prawie 2 tys. godzin. Pozostałe kraje europejskie, w tym chociażby Niemcy – o 500 tys. godzin mniej.

Swój sprzeciw wobec nowego projektu wyraziła premier Ewa Kopacz. Zapewnia, że nie złoży swojego podpisu, a sami politycy działają na własną szkodę. Oni również muszą znaleźć czas na pracę i odpoczynek. Oba elementy powinny iść w parze, rozsądnej i zrównoważonej.

Innego zdania są z kolei pracodawcy. Wielu z nich uważa, że jeśli praca o jeden dzień więcej wynika z chęci samego pracownika, to nie ma w tym nic złego. Dlaczego przedsiębiorca ma za to oddawać dzień wolny?

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
25.1 ° C
25.8 °
24 °
64 %
2.6kmh
100 %
niedz.
24 °
pon.
29 °
wt.
30 °
śr.
31 °
czw.
31 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -