7.3 C
Zator
piątek, 31 marca 2023
- REKLAMA -

Remonty w „Konarze” na finiszu

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W ostatnim roku szkolnym (2013/14) w liceum przeprowadzono prace remontowe na ogromną skalę. Rozpoczęły się one pod koniec stycznia i trwały około 5 tygodni.

– Wówczas wyremontowano tzw. niski parter oraz wykonano nową sieć elektryczną na tzw. wysokim parterze. Po kilku miesiącach budowlańcy znów powrócili do szkoły – zaznacza Witold Pająk, wicedyrektor popularnego „Konara”.

Wraz z rozpoczęciem wakacji ruszył kolejny etap remontu liceum. Tym razem prace budowlane objęły wysoki parter (wraz z wymianą instalacji centralnego ogrzewania) oraz obie klatki schodowe (tutaj obok prac typowo budowlanych została zamontowana nowa sieć elektryczna). Na parterze zostały także wyremontowane poszczególne pomieszczenia szkoły.

– Obecny etap remontu kończy zapoczątkowany kilka lat temu plan odnowienia szkoły. Jednak to oczywiście nie wszystko. Na swoją kolej czeka przewiązka, elewacja zewnętrzna, parking oraz dokończenie wymiany instalacji grzewczych. Mamy nadzieję, że hojny Zarząd Powiatu nie zapomni o naszej szkole w następnej kadencji – podkreśla Witold Pająk, wicedyrektor PZ Nr 1 w Oświęcimiu.

Jak zaznacza starosta oświęcimski Józef Krawczyk to nie koniec prac inwestycyjnych w powiatowym „Konarze”, bowiem Zarząd Powiatu w Oświęcimiu przeznaczył dodatkowe środki finansowe w wysokości ponad 15 tysięcy złotych na remont schodów wejściowych i głównych drzwi budynku.

Prace remontowe zostaną zakończone przed zaplanowanymi uroczystościami związanymi z obchodami 100 – lecia Szkoły.

źródło: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu | (NL)

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie umiarkowane
7.3 ° C
9.8 °
5.7 °
92 %
2.9kmh
61 %
pt.
15 °
sob.
11 °
niedz.
8 °
pon.
5 °
wt.
5 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -