12.9 C
Zator
czwartek, 30 marca 2023
- REKLAMA -

W marcu ruszy budowa wartej 46 milionów obwodnicy Zatora

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Decyzja o budowie obwodnicy Zatora została podjęta przez Radę Ministrów. Okres realizacji inwestycji datuje się na lata 2015-2020, a na jej wykonanie przeznaczono 46 milionów złotych z budżetu państwa.

Nowy ciąg komunikacyjny zapoczątkuje kolejne działania społeczno-gospodarcze, a jednym z nich będzie przejęcie z rąk GDDKiA zatorskiego rynku. Wówczas Gmina Zator będzie mogła zająć się jego modernizacją i rewitalizacją. Obwodnica Zatora znacznie usprawni komunikację, która oprócz Centrum i Rynku najgorzej wygląda na Al. 1 Maja, ul. Oświęcimskiej, ul. Wadowickiej i ul. Tadeusza Kościuszki.

Jeśli chodzi o specyfikację obwodnicy, będzie to droga jednojezdniową o klasie głównej przyspieszonych. Do dyspozycji kierowców będzie pas drogowy o szerokości ok. 30 m ciągnący się na długość prawie 2,5 km. Co ważne, początek jak i koniec obwodnicy wydzielony będzie rondami. Pierwsze z nich, przy Al. 1 Maja, zostanie wybudowane już w przyszłym roku. Przyczyni się do tego m. in. dofinansowanie przedsiębiorców działających przy zatorskiej Strefie Aktywności Gospodarczej oraz właściciela Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia.

Drugie rondo, a jednocześnie koniec obwodnicy, zlokalizowane będzie na drodze krajowej nr 28 w pobliżu stacji paliw przy ul. Wadowickiej.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
12.9 ° C
15.6 °
10.2 °
60 %
6.6kmh
100 %
czw.
13 °
pt.
14 °
sob.
11 °
niedz.
8 °
pon.
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -