22.1 C
Zator
niedziela, 23 czerwca 2024
- REKLAMA -

Zbigniew Biernat burmistrzem po raz piąty!

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Według nieoficjalnych wyników wyborów wynika, że Zbigniew Biernat zachował swoje stanowisko. To już piąte zwycięstwo włodarza z rzędu. Przypomnijmy, że do tej pory bezsprzecznie wygrywał on wybory kadencji:

 • 1998 – 2002
 • 2002 – 2006
 • 2006 – 2010
 • 2010 – 2014

Tym samym poprowadzi Gminę Zator ku lepszej przyszłości również w latach 2014 – 2018. Najbliższe zadanie, jakie stoją przed burmistrzem, to m.in. budowa obwodnicy Zatora i przejęcie rynku z rąk GDDKiA. Wierzymy, że wybór ogółu okaże się słuszną decyzją i zarówno powyższe, jak wiele innych obietnic zostanie spełnionych.

Nie znamy jeszcze dokładnych statystyk dotyczących II tury wyborów na burmistrza Zatora. Zostaną one opublikowane w możliwie jak najszybszym tempie.

Gratulujemy obu kandydatom, w tym Szymonowi Matyi, który w I turze uzyskał 27,4 % głosów.

- REKLAMA -

Popularne

44 KOMENTARZE

 1. Ja nie mam pretensji do tych którzy pracują w urzędzie gminy i ich rodzin i takiego Momota, który wraz z rodzinką głosował na Biernata, żeby wejść do powiatu tylko do tych pozostałych kretynów, którzy nie mają z tym dziadem nic wspólnego, a mimo to oddali na niego głos. 3eba włączyć myślenie.

 2. Co to za frekwencja? Ja się pytam co robili Ci ludzie, którzy nie przyszli zagłosować. To oni ponoszą odpowiedzialność za wybór Biernata.

 3. Myślę, że sfałszowali wyniki na wsiach. To przecież nie możliwe, że Biernat by wygrał. Wszędzie słychać było niechęć do niego.

 4. Znowu Biernat? Hahahhaa Nie zdziwcie się jak wam niedługo wyłączą prąd w tym Zatorze, bo ten koleś to tylko umie robić długi i chwalić się nowymi miejscami pracy, których nie ma xd

 5. Trzeba nie mieć oczu, uszu i mózgu, żeby glosować na Biernata. Naprawdę. Winszuję. Co za płycizna intelektualna – to że jest czysto i się buduje to znaczy, że wszystko dobrze? Trzeba umieć dojrzeć co kryje się pod tym płaszczykiem. Polecam to przemyśleć przez te 4 lata.

  • Podobno na wsiach gminy Zator jakieś babcie chodziły z ciastem i agitowały na rzecz Biernata 😀 Nie dziwcie się skąd ten wynik, CIEMNOGRÓD ZATORSKI 😛

 6. Bardzo mała różnica głosów . To ewidentna żółta kartka dla pana Biernata. Nie zapominajmy Ze gmina to nie tylko burmistrz to również urzędnicy i instytucje podległe które pracują na chwałę Zatora.Zmiana burmistrza nie zatrzyma pewnych wydarzeń i inwestycji. Burmistrz musi wyciągnąć wnioski i podejmować dobre decyzje. Błędy mogą go wiele kosztować a kadencja przeleci jak poprzednie. Pan Biernat musi zacząć rozmawiać z ludźmi podczas trwania całej kadencji a nie tylko podczas kampanii wyborczej. Musi zapracować na zaufanie, bo teraz je stracił co widać. Wiele spraw jest nie wyjaśnionych a wręcz tuszowanych. Powodzenia Panie Burmistrzu , ale teraz jak nigdy dotąd będziemy patrzeć na pana ręce. Gratulacje dla pana Matyji za wynik i powodzenia na stanowisku radnego, pan też nie może zapomnieć o swoich wyborcach.W-y

 7. Ja myślę, że Biernat nie doczeka końca tej kadencji. Do ludzi w końcu dotrze co to za typ, a gawiedź potrafi być nieubłagana. A tak nawiasem to dziwię się, że Pan Zbigniew B. zdecydował się kandydować na burmistrza, po tym jak tak zadłużył gminę… Widocznie za bardzo przywiązał się do swojego stołka. Szymonowi Matyi, natomiast, gratulujemy wspaniałego wyniku 🙂 Jeszcze będzie miał okazję zamieszać w/w Z.B. będąc w radzie miejskiej.

  • Za taki komentarz możesz mieć kolego sporo problemów, uwierz mi 😉
   Każda gmina ma zadłużenie, ta w Zatorze z powodów naturalnych na rozwój gminy, która będzie dzięki tym inwestycjom sama na siebie zarabiać i zwroty będą bardzo bardzo korzystne.
   Wydaje mi się, że ty się za bardzo przyzwycziłeś co do obrabiania ciągle komuś tyłka, żebyś za to nie odpowiedział… Ciekawe kto przyjdzie na posiedzenie rady miejskiej Pan Matyja czy jego ojciec… ? 😀

   • Jesteś idiotą czy tylko idiotę udajesz? No chyba, że masz coś wspólnego z Zbigniewem B.

 8. Spełnia powinność względem własnej kieszeni 😉 Jak Wy mało wiecie ludzie… biada Wam. Po raz kolejny daliście się omamić temu karierowiczowi. A dług gminy rośnie…

  • Widzę, że sieje zamęt na tej stronie Pan blisko związany z Panem Matyją… O własną kieszeń to powinności szukał Pan P. który był dogadany z Panem Matyją, widziano ich ponoć nie raz razem na wspólnych zebraniach, razem z Panem. G i innymi. Pan Matyja by dusze zaprzedał żeby tylko dostać się na to stanowisko i rozwalić Zator i to co było zrobione do tej pory. Baaardzo się z kimś postarał o żeby źle się mówiło o burmistrzu… Nieładnie, tak się nie robi…
   Ludzie jak wy mało wiecie, biada wam, że oddaliście głosy na Pana, który zajął 2 miejsce i wybraliście go na radnego, ten Pan myśli tylko o tym jak się dorobić a nie jak rozwijać gminę…
   Karierowicz burmistrzem raczej nie jest, ma potencjał i świetnie wywiązuje się ze swoich obowiązków, szkoda, że ludzie wierzą w kłamstwa, które tacy jak ty opowiadaliście przez długi czas przed wyborami…

   • Racz nie nazywać faktów kłamstwami, ok? Reszty tych bredni nie skomentuje…

 9. Zwycięstwo Pana Biernata 40 głosów zadecydowało, tak ze myślę ze Pan Biernat wyciągnie wnosi dlaczego miał takie małe poparcie.

 10. Mam nadzieje,że w obecnej sytuacji, kiedy atmosfera się uspokaja burmistrz i ludzie z oświaty znajdą w końcu czas na wyjaśnienie i sprostowanie tych wszystkich wiadomości, które dotyczą szkoły w Zatorze. Jako rodzice nie zapomnieliśmy,że nie wytłumaczono nam pewnych kwestii, które były w tym proteście rodziców zawarte ( brak środków na podstawowe rzeczy w szkole za rządów byłej dyrektorki, wyjazd bez dzieci na 5 dni za publiczne pieniądze w czasie normalnego tygodnia pracy, kwalifikacje nauczyciel…..) Czekamy!

  • Mirka czy ty nie widzisz, że wszystkie te działania były prowadzone i nakręcane przez konkretnych ludzi z Zatora, żeby niszczyć innych normalnych i praworządnych, uczciwych ludzi… Jakie podstawowe rzeczy ? Ja mam dziecko studentkę tegoroczną w wieku 19lat, które niedawno uczęszczało do szkoły ponadgimnazjalnej w Oświęcimiu i tam, również nie ma mydła, żeby umyć ręce, papieru toaletowego, brakuje nie tylko w szkole w Zatorze takich rzeczy… na uczelniach Krakowskich lub innych również nie ma i to jest ten powód… ? Zaplecze szkoły w Zatorze jest rewelacyjne, wyjazd dzieci po pierwsze nie za publiczne pieniądze (nie wrzucajmy wszystkiego do jednego wora) bo wymiana międzynarodowa COMENIUS (jak i inne ERASMUS itp.), jest finansowana ze środków UE i nie było by jej u nas w Zatorze w naszej szkole gdyby nie Pani Biernat, która jak słyszałam poświęciła ogrom czasu i wysiłku, żeby dzieciaki mogły mieć takie wyjazdy i żeby mogły uczestniczyć w takim przedsięwzięciu. Kwalifikacje Pani Biernat to wykształcenie magisterskie z języka angielskiego i podyplomowe w 100% również z tego języka bo byłam kiedyś jej uczniem i każdy o tym wiedział. Nie wiem jak bym się zachowała na jej miejscu. Może i bym podała swoje kwalifikacje może i nie, była na nią taka nagonka, że pożal się Boże dla mieszkańców, którzy bezpodstawnie zgotowali komuś taki los. Byłam jej uczennicą i wiem w ilu różnego rodzaju przedsięwzięciach brała udział charytatywnie z własnej nie przymuszonej woli, z chęci zrobienia czegoś dobrego, świąteczne paczki, wigilia dla starszych ludzi itp. itd. Zostawanie po godzinach pracy, żeby takie rzeczy tworzyć, to samo robi z tą wymianą, my rodzice sobie z tego nie zdajemy sprawy. Czy wy myślicie, że ludzie z Warszawy, drektorzy COMENIUSa i innych wymian międzynarodowych dla studentów lub uczniów, zwłaszcza uczniów pozwoliliby prowadzić projekt osobie bez kwalifikacji i uprawnień…. Myślicie drodzy rodzice, że jeśliby Pani Biernat nie była nauczycielką języka angielskiego to by się umiała w płynny sposób dogadać z nauczycielami z innych szkół z innych krajów biorących udział w tych wymianach… Przecież Ci ludzie się pod tym podpisują, w każdej szkole, która brała w czymś takim udział są na to papiery, Pani Biernat musiała być sprawdzana i to nie raz przez COMENIUS.
   Dajemy się omamić przez bandę niegodziwców, że została zatrudniona przez męża, bez kwalifikacji, to jest szczyt bezczelności, naprawdę muszę to napisać. Tak zwłaszcza, że on wtedy nie był jeszcze burmistrzem… Wtedy dyrektorką również był kto inny, więc proszę was nie wierzcie w takie brednie.
   Lepiej łykać wszystkie kłamliwe świństwa, które nam podrzucą oszuści, którzy chcą komuś życie naprzykrzać.
   Napisałam ten komentarz z tego powodu, że nie mogę już patrzeć na zakłamanie wymierzone w stronę pewnych ludzi, sumiennych i pracowitych. Oby sprawiedliwość dosięgła tych, którzy stoją za tymi wszystkimi zakłamanymi inspiracjami.

 11. Piszecie ze Matyja młody nic nie zawojuje itp. ludzie czytać się tego nie chce. Skoro tak piszesz to oblicz sobie ile P. Biernat miał lat jak został Burmistrzem Zatora. a Potem wypisuj głupoty ze P.Matyja młody.

  • Dzięki takim komentarzom odzyskuje resztki wiary w to, że mieszkańcy gminy Zator to jednak nie tacy kompletni idioci. Zresztą Zator i Podolsze głosowały za Matyją, pozostałe wsie za Biernatem – to jednak o czymś świadczy.

  • Myślę, że nie jest to trudne do obliczenia, Biernat miał wtedy 35 lat a Matyja ma 28, więc wiek 7 lat to prawie 2 kadencję.
   Nic Matyja nie zawojuje, bo nie ma pojęcia najmniejszego o niczym co można wiedzieć na temat funkcji burmistrza, stawił by się na debacie, bądź jakimkolwiek spotkaniu dla mieszkańców, które było by mile widziane przez każdego. Bał się konfrontacji z Biernatem, bo niemiałby najmniejszych szans… Chowa się za tatusiem i nie potrafi nic zrobić.
   Przecież on tam się zgubi w tłumie na tych radach gminnych…
   Dziękuję i dobranoc.

   • Prawda jest taka, że to Biernat bał się Matyi. Dlaczego gmina nie zezwoliła temu ostatniemu na organizację spotkania wyborczego w OSP Podolsze? Odpowiedź jest oczywista: Biernat nigdy nie grał i nie bd grał fer. Dobrze, że do ludzi zaczyna to docierać. Piękny wynik Matyi nie wziął się z powietrza.

   • A nie pomyślałeś, że Matyja pracuje i ma obowiązki w przeciwieństwie do Biernata, który mógł sobie pozwolić na tyle spotkań w tygodniu?

 12. A nie od 1998? To chyba jego 5ta kadencja.

  Swoją drogą lepiej on niż młody facet, który musi o wszystko pytać tatusia i nie potrafi sam decydować. Jak by wtedy wyglądała gmina?!

 13. super wiadomość! Zator się rozwija i nadal tak będzie!
  Pan Matyja może za kilkanaście lat, w tej chwili nie ma żadnej wiedzy ani umiejętności.

  • Rozwija się? Bezsensowne inwestycje to rozwój? To całe centrum aktywizacji zawodowej (nie wiedzieć po co takie wielkie) będzie musiało być utrzymywane z pieniędzy nas podatników. A przypominam, że Zator, ze względu na swoje zadłużenie nie kwalifikuje się do kolejnej tury dotacji z UE (a Małopolska dostanie najwięcej) Ciekawe co zrobi Biernat kiedy środki przestaną napływać. Nie sztuka działać kiedy są pieniądze.

  • Aniu, Słoneczko, nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz :* Chciałabyś mieć takie osiągnięcia jak Szymon Matyja. Swoją drogą, wspaniały wynik ponad 49% w takim wieku. Trzeba mu pogratulować

   • Michał perełko Pan Matyja przegrał, więc nie ma się z czego cieszyć, każdy by osiągną taki wynik albo i lepszy robiąc anty kampanie największemu rywalowi… A w swojej wypowiedzi piszesz nonsens, bo to Gmina Zator za rządów Pana Biernta uzyskała jedne z największych dotacji na skale województwa i kraju, a czas pokażę, że wielkie inwestycje burmistrz znów stworzy, tylko czekać jak Zator będzie dalej się rozwijał. Na pewno Biernat znów będzie się starał o nowe dotacje i zapewne je gmina uzyska. Strefa przyniesie ogromne zyski i ludzie, którzy tam budują swoje firmy zatrudniają mieszkańców gminy, te firmy opłacają podatki, każde nowe inwestycje potrzebują wkładu finansowego również z gminy.
    Nie siejcie propagandy ludzie wiadomo jakiego pana kłamcy.

    • Nie rozśmieszaj mnie. Nie trzeba być ekonomistą, żeby stwierdzić, że skoro dług jest taki ogromny to ktoś rządzi nieudolnie.

    • „to Gmina Zator za rządów Pana Biernta uzyskała jedne z największych dotacji na skale województwa i kraju” – ależ mi nowina. Wcześniej nie było żadnych dotacji bo nie byliśmy w UE. Sprawdźcie jaki miał budżet Strzelec, a jaki Biernat. I mimo to zadłużył gminę na 20,5 mln. Wnioski nasuwają się same.
     Pozdrawiam

 14. Lepiej spojrzeć na sąsiednie gminy. A co powiecie o Andrychowie i Wadowicach? Nic się tam nie dzieje. Inwestorzy uciekają, a nowych nie ma. Inwestorzy to prędzej czy później praca. Chyba nikomu się nie wydaje że inwestycje w gminie przyniosą wymierne korzyści przeciętnemu mieszkańcowi od razu. To zawsze procentuje w przyszłości. Ten Burmistrz dużo osiągnął dla gminy w tym czasie. A inni obiecują i chcą „spijać śmietankę” po poprzedniku.

  • Hahaha. W tej śmiechu wartej strefie gospodarczej znalazła zatrudnienie dokładnie jedna osoba z gminy Zator. Reszta dojeżdża z miejsc z których te zakłady zostały przeniesione. Nie wiem o jakich miejscach pracy mówi burmistrz. Chyba tych w urzędzie. On woli wspierać obcych inwestorów i brać za to w łapę. Ludzie, obudźcie się, takie są fakty. Nie sztuka robić i zadłużać się na tak absurdalne pieniądze. Sprawdź na ile zadłużone są Wadowice i Andrychów, a na ile Zator. Prawda jest taka, że w rzeczywistości zadłużenie przekracza 60% (burmistrz sztucznie obniża wydatki, inaczej księguje, nie liczy obligacji itd – wszyscy znamy te sztuczki), a to oznacza, że burmistrz B. powinien trafić za kratki. Naprawdę wspaniała śmietanka do spicia – 20,5 mln (OFICJALNIE) długu czyli 55% budżetu gminy.

   • Chyba sobie kolego kpisz, że w strefie pracuje tylko 1 osoba z gminy Zator… Nie pisz takich głupot jak nie masz o tym wiedzy i piszesz co Ci ślina na język przyniesie. Po drugie za taki wpis możesz mieć nieprzyjemności. Była już rozsyłana ulotka Pana Strzelca, który za te kłamliwe oskarżenia został skazany przez sąd i zapewne jesteś jego człowiekiem. Biernat przedstawił na swojej ulotce dowody, że to są kłamstwa i takie same dowody musiał przedstawić zapewne w sądzie, skoro wygrał to były oszczerstwa i ty robisz to samo w tej chwili. Wszystko co jest związane ze strefą jest jawne i każdy może mieć do tego wgląd. Swoją wypowiedzią skalujesz nie tylko Pana Biernata ale także ludzi odpowiadających za wszelkie procedury związane z tymi inwestycjami, do tego są potrzebni skarbnicy itd itd.
    Wciąż po tej stronie chodzi propaganda z zadłużył i zadłużył i zadłużył…. Mamy do czynienia ciągle z ludźmi Pana S. który robi mieszkańcom gminy wodę z mózgu. Szkoda, że mamy takich ludzi w gminie, którzy działają na jej nie korzyść, jeszcze większa szkoda, że są ludzie, którzy w to wierzą i później źle oddają swój głos wyborczy…
    I skąd masz takie fałszywe informację, naprawdę oszczerstwa, które wypisałeś powinny być skorygowane. Jesteś kłamcą z kręgów Pana. S, który sieje zamęt o takich głupstwach ludziom już od roku….
    Gdzie my żyjemy… Mieszkańcy gminy Zator, czy wy macie oczy ??? Czy wy widzicie jak wciska wam się papkę… ?! Jak można w to wierzyć…

    • Papkę to Wam wciska Biernat od 16 lat. Skąd się biorą ludzie, którzy wciąż mu wierzą? Zacofanie w gminie Zator i zator intelektualny. Słuchy o jego wybrykach i braku kompetencji docierają do sąsiednich województw, a Wy jesteście głusi i ślepi… Żeby jeszcze dowodów nie było, a tu wszystko czarno na białym. Śmieją się z Was Zatorzanie.
     PS. Szkoda, że nikt nie napisał o tym, że Strzelec wygrał 1. proces, a dopiero sąd apelacyjny opowiedział się za Biernatem. A tak nawiasem to strona urzędu gminy nie jest odpowiednim miejscem do wstawiania skanów z orzeczeń sądowych spraw Pana B. To jego prywatna rzecz i osoby pracujące w urzędzie miasta nie powinny się tym zajmować. Totalne faux pas

 15. I bardzo dobrze. Mlody Matyja mysli ze gmine zawojuje. Nie ma w ogole zielonego pojecia o wladzy.

  Ps. Dodam ze nie jestem zadnym znajomym Pana Biernata.

  • Oczywiście, lepszy Biernat, którego władza już doszczętnie zepsuła. Winszuje pomysłowości.

 16. Ciekawe dla kogo lepsza przyszłość… chyba dla tych którzy pracują w gminie i mają już to zapewnione. Niestety brak nadziei dla innych, którym takie życie się należy 🙁

 17. Lepszej przyszłości? Przedkładając prywatę nad dobro gminy, tak jak to czynił do tej pory, doprowadzi do jej totalnego upadku…

  • Panie Anonimie, musi być Pan strasznie nieszczęśliwym człowiekiem. Szukać wszędzie negatywów, nawet we władzy która niezmiennie od 14 lat się sprawdza i utrzymuje zaufanie ludu. A może tak otworzyć się na lepszą przyszłość i przestać narzekać? Nieważne, czy za sterami stoi Pana znajomy czy też inna osoba, ważne że odpowiednio spełnia swoją powinność.

   Dystansu i szerokości!

   • Zwycięstwo przewagą 40 głosów to Twoim zdaniem zaufanie ludu. Śmiechu warty jesteś człowieku 😀 😀 😀 Matyja, gratulację! Ładny wynik 😉

    • A co ty tak naprawdę wiesz o Panie Biernacie oprócz kłamstw, które rozsiewasz ??? Zrobicie wszystko żeby zniszczyć porządnych ludzi i żebyście się dostali do władzy i zniszczyli to rozwijające się miasto. Wstyd !!!! Jak można uwierzyć takim fałszerzom…

     • Biernat koło porządnego nie stał. Mam dowody, ale o tym tylko w 4. oczy bo to mściwy człowiek.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Zator
bezchmurnie
22.1 ° C
23.4 °
20.3 °
59 %
2.8kmh
0 %
niedz.
24 °
pon.
24 °
wt.
24 °
śr.
26 °
czw.
29 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -