17.5 C
Zator
sobota, 24 lipca 2021
- REKLAMA -

Wójt blokuje rozwój przewoźników. Niezadowoleni pasażerowie zbierają podpisy

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Osoby kursujące busami na linii Wadowice – Stryszów – Kalwaria Zebrzydowska, od dawna narzekają na małą ilość kursów i wysokie ceny biletów ustanawiane przez jednego przewoźnika. Sytuację z całą pewnością zmieniłoby wkroczenie na tę linię innych firm, które zagwarantowałyby większą liczbę przejazdów i niższe ceny.

Problem pojawił się w czasie starań o koncesję na obsługę trasy. Dwie firmy są zainteresowane, uzyskały poparcie władz Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej, przeszkodą okazał się jednak Jan Wacławski, wójt Stryszowa. Uważa on, że wejście konkurencji na linię mogłoby doprowadzić do konfliktów pomiędzy przewoźnikami. Pytanie tylko, co jest ważniejsze – biznes „busiarzy”, czy komfort i dobro pasażerów?

Przykłady z innych linii wielokrotnie pokazały, że pojawienie się drugiego przewoźnika na trasie przyniosło korzyści dla podróżujących. Zwiększył się komfort jazdy, spadły ceny biletów, a liczba kursów wzrosła. Czy podpisy pod petycją zbierane przez pasażerów pozwolą na wywalczenie lepszych warunków komunikacyjnych?

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
lekkie zachmurzenie
17.5 ° C
19.8 °
14.9 °
78 %
1.3kmh
11 %
sob.
27 °
niedz.
29 °
pon
28 °
wt.
28 °
śr
22 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -