15.3 C
Zator
czwartek, 21 października 2021
- REKLAMA -

Wójt blokuje rozwój przewoźników. Niezadowoleni pasażerowie zbierają podpisy

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Osoby kursujące busami na linii Wadowice – Stryszów – Kalwaria Zebrzydowska, od dawna narzekają na małą ilość kursów i wysokie ceny biletów ustanawiane przez jednego przewoźnika. Sytuację z całą pewnością zmieniłoby wkroczenie na tę linię innych firm, które zagwarantowałyby większą liczbę przejazdów i niższe ceny.

Problem pojawił się w czasie starań o koncesję na obsługę trasy. Dwie firmy są zainteresowane, uzyskały poparcie władz Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej, przeszkodą okazał się jednak Jan Wacławski, wójt Stryszowa. Uważa on, że wejście konkurencji na linię mogłoby doprowadzić do konfliktów pomiędzy przewoźnikami. Pytanie tylko, co jest ważniejsze – biznes „busiarzy”, czy komfort i dobro pasażerów?

Przykłady z innych linii wielokrotnie pokazały, że pojawienie się drugiego przewoźnika na trasie przyniosło korzyści dla podróżujących. Zwiększył się komfort jazdy, spadły ceny biletów, a liczba kursów wzrosła. Czy podpisy pod petycją zbierane przez pasażerów pozwolą na wywalczenie lepszych warunków komunikacyjnych?

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
zachmurzenie umiarkowane
15.3 ° C
17.5 °
13.5 °
65 %
7.2kmh
65 %
czw.
15 °
pt.
12 °
sob.
9 °
niedz.
10 °
pon.
12 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -