7.8 C
Zator
wtorek, 21 marca 2023
- REKLAMA -

Ostro po wyborach. Biernat zmusił Strzelca do sprostowania na łamach GK swoich kłamstw

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W dniu 17 listopada odbyło się niejawne posiedzenie dotyczące sprawy, którą do Sądu Apelacyjnego w Krakowie wniósł burmistrz Zbigniew Biernat. Główną intencją dotychczasowego włodarza było „zakazanie uczestnikowi Jerzemu Janowi Strzelcowi rozpowszechniania nieprawdziwych informacji w ulotce wyborczej pt. „Szanowni mieszkańcy Zatorszczyzny„”.

Strzelec w swojej ulotce wyborczej bardzo ogólnie rzecz ujmując skrytykował Strefę Aktywności Gospodarczej Małopolski Zachodniej w Zatorze. Twierdził, że firmy i fabryki funkcjonujące w tym obszarze unikają płacenia podatków, a sama Strefa w ciągu 10 lat nie przyniosła żadnych dochodów. Co więcej, uważał że gmina Zator poprzez handel nieruchomościami zadłużyła się na ponad 20 mln długu, dając początek fali zaciągania kolejnych kredytów. Ostry kandydat nie omieszkał się nawet zarzucić mobbingu w zatorskiej oświacie, sugerując niezorganizowanie struktur edukacyjnych.

fot. UM Zator
fot. UM Zator

Informacje, które miały Strzelcowi zapewnić zwycięstwo, przysporzyły mu tylko problemów. Postanowieniem Sądu Apelacyjnego w Krakowie z dnia 17 listopada br. kandydat musiał na własny koszt opublikować na drugiej stronie dziennika „Polska Gazeta Krakowska” sprostowanie o następującej treści: „Jerzy Jan Strzelec – kandydat na burmistrza Zatora oświadcza, że nieprawdziwe są rozpowszechniane przez niego w ulotce wyborczej zt. „Szanowni mieszkańcy Zatorszczyzny” informacje o: opracowaniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pod kątem Strefy (tj. Strefy Aktywności Gospodarczej Małopolski Zachodniej w Zatorze) oraz z przeznaczeniem dla firm zewnętrznych; niepłaceniu przez firmy i fabryki w Strefie podatków; braku jakichkolwiek dochodów z fabryk w Strefie przez 10 lat; zajmowaniu się przez Gminę Zator handlem nieruchomości i „deweloperką” oraz doprowadzeniu w związku z tym do ponad 20 mln długu, a przez to, do zaciągnięcia kolejnego kredytu celem spłacenia poprzednich kredytów; mobbingu w oświacie.

W dzisiejszym wydaniu dziennika Gazeta Krakowska, na str. 2, ukazało się sprostowanie pana Jerzego Strzelca o wyżej wymienionej treści.

- REKLAMA -

Popularne

11 KOMENTARZE

 1. Bartek Wegrzyn:
  Nie wydaje mi się, żeby Biernat płakał po 1 przegranej, bo nie była to przegrana tylko 1 wyrok w tej sprawie, czytałem na UM Zator kiedy została zgłoszona sprawa i słyszałem, ze 1 wyrok padł bardzo szybko, wiec być może sędzia nie zdążył się zapoznać z cala sprawa. Natomiast przegrywa sprawę ten, który został prawomocnie oskarżony przez sad, czyli w tym przypadku p. Strzelec, nie widzę w tej sprawie przegranej Biernta to po pierwsze, a po drugie, to sam również nie dal bym się opluwać błotem i nie dziwie się, ze sprawa została zgłoszona do sadu… Nie rozumiem tylko zachowania p. Strzelca, po co takie kłamstwa ?? Nie rozmawiałem z nim, wiec nie wiem co chciał przez to osiągnąć, ale chyba dezaprobatę ludzi.
  Gerda:
  Wnioskować po twojej wypowiedzi można, ze jeszcze jesteś uczniem gimnazjum albo liceum albo jesteś bardzo ograniczony i niedouczony przede wszystkim. Każdy człowiek przecież wie, żeby wygrać sprawę w sadzie trzeba mieć niezbite dowody, mało tego, żeby w ogóle ta sprawę zgłosić to trzeba mieć wszystkie dowody. Wiec sąd najwyższy musiał mieć przez burmistrza dokumenty o płaceniu przez firmy Strefy podatków. A budżet miasta, jest dokumentacja jawna, wiec nawet ty możesz się ubiegać o wgląd, i będziesz mógł przejrzeć wpłaty z tytułu podatków od tychże firm. Zanim się coś piesze to trzeba 2 razy pomyśleć. Widzę ludzie, ze wszystkie wasze niepowodzenia chcecie zrzucić na kogoś innego, Biernat jest naprawdę bardzo dobrym burmistrzem, jednym z lepszych w całym województwie, tylko w Zatorze się go nie docenia, ludzie zawistni… Ciekawe, ze podczas spotkań w naszym powiecie wymieniało się Zator jako przykład do błyskawicznego rozwoju gminy ale nasi mieszkańcy będą wiecznie niezadowoleni, dziwie się burmistrzowi, ze jeszcze mu się chce wkładać tyle trudu i wysiłku dla tak niewdzięcznych ludzi, nie spotkałem się w naszym powiecie z drugim tak zdeterminowanym przedstawicielem miasta, który tak by się starał o dobro dla mieszkańców…

 2. Marcinie – to proste; jeśli była apelacja to znaczy, że wcześniej musiał zapaść wyrok. Z czysto dziennikarskiego obowiązku powinieneś się tego dowiedzieć jaki. Chyba jednak nie jesteś niezależny.

 3. Skoro obecny (jeszcze) Burmistrz Zatora twierdzi że informacje opublikowane przez Pana Strzelca są nieprawdziwe na temat np. nie płacenia przez firmy Strefy podatków, to niech przedstawi budżet miasta z uwzględnieniem wpłat z tytułu podatków od tychże firm

 4. Bartku, niestety nie mieliśmy informacji dot. opisywanej przez Ciebie sprawy. Jeśli wiesz coś więcej, informuj nas. Co do niezależności, akceptacja komentarzy obu stron barykady jest chyba jej wystarczającym dowodem.

  • Raz – Biernat nie przegrał, bo jest II tura, więc nie gadaj głupot. A dwa – strasznie się udzielasz przeciwko niemu, czyżby prawa ręka Strzelca?

 5. ciekawe czemu nie bylo zadnej informacji po pierwszej sprawie sadowej ktora dobla sie jeszcze przed wyborami:) no tak, ta byla niekorzystna dla pana Biernata wiec nie warto bylo o tym pisac

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
7.8 ° C
9.8 °
6.1 °
89 %
0.6kmh
99 %
wt.
7 °
śr.
12 °
czw.
16 °
pt.
20 °
sob.
13 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
%d bloggers like this: