fot. KPP Oświęcim

Wczoraj tj. w dniu 18 listopada na terenie powiatu oświęcimskiego przeprowadzona została akcja „Bus i Truck„. Policjanci poddali wzmożonej kontroli kierowców zajmujących się transportem osób i rzeczy.

Szczególnie nasilone kontrole skupiały się przede wszystkim na sprawdzeniu:

  • trzeźwości kierujących,
  • stanu technicznego pojazdów,
  • nieprawidłowości w zakresie przewozu osób i rzeczy,
  • kompletności niezbędnych dokumentów,
  • przestrzegania dozwolonej prędkości.

W ciągu całego dnia udało się sprawdzić 63 kierowców. To zatrważające, ale aż 47 (czyli blisko 75 proc.) z nich w różny sposób łamało przepisy, dopuszczając się wykroczeń! 41 kierowców zakończyło pracę z mandatami, w przypadku 6 skończyło się na pouczeniu. Policjanci zatrzymali też 9 dowodów rejestracyjnych od pojazdów ciężarowych.

Większość uczestników ruchu drogowego, w tym osób korzystających z płatnego transportu na regularnych liniach, popiera akcje jak wczorajsza. Wystarczy spojrzeć na środki komunikacji przygotowane dla uczniów oświęcimskich szkół. Znaczna część pojazdów nie spełnia podstawowych wymagań technicznych, nie mówiąc już o dopuszczalnej liczbie pasażerów, która nie raz przekraczana jest w dramatyczny sposób.

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator Kotły Płonka Osiek

1 KOMENTARZ

  1. Raz w roku taka akcja… brawo panowie Policjanci! Popatrzcie na busy jeżdżące na linii Zator-Oświęcim, chcąc wsiąść na przystanku przy OCK trzeba się zmniejszyć do rozmiarów mrówki. Wożą ludzi jak zwierzęta, bako, gz – wszyscy zgarniają kasę za bilety a później mają gdzieś pasażerów…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here