5 C
Zator
sobota, 20 kwietnia 2024
- REKLAMA -

Policjanci wzięli się za busiarzy i kierowców ciężarówek

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Wczoraj tj. w dniu 18 listopada na terenie powiatu oświęcimskiego przeprowadzona została akcja „Bus i Truck„. Policjanci poddali wzmożonej kontroli kierowców zajmujących się transportem osób i rzeczy.

Szczególnie nasilone kontrole skupiały się przede wszystkim na sprawdzeniu:

  • trzeźwości kierujących,
  • stanu technicznego pojazdów,
  • nieprawidłowości w zakresie przewozu osób i rzeczy,
  • kompletności niezbędnych dokumentów,
  • przestrzegania dozwolonej prędkości.

W ciągu całego dnia udało się sprawdzić 63 kierowców. To zatrważające, ale aż 47 (czyli blisko 75 proc.) z nich w różny sposób łamało przepisy, dopuszczając się wykroczeń! 41 kierowców zakończyło pracę z mandatami, w przypadku 6 skończyło się na pouczeniu. Policjanci zatrzymali też 9 dowodów rejestracyjnych od pojazdów ciężarowych.

Większość uczestników ruchu drogowego, w tym osób korzystających z płatnego transportu na regularnych liniach, popiera akcje jak wczorajsza. Wystarczy spojrzeć na środki komunikacji przygotowane dla uczniów oświęcimskich szkół. Znaczna część pojazdów nie spełnia podstawowych wymagań technicznych, nie mówiąc już o dopuszczalnej liczbie pasażerów, która nie raz przekraczana jest w dramatyczny sposób.

- REKLAMA -
Otomaticgroup

Popularne

1 KOMENTARZ

  1. Raz w roku taka akcja… brawo panowie Policjanci! Popatrzcie na busy jeżdżące na linii Zator-Oświęcim, chcąc wsiąść na przystanku przy OCK trzeba się zmniejszyć do rozmiarów mrówki. Wożą ludzi jak zwierzęta, bako, gz – wszyscy zgarniają kasę za bilety a później mają gdzieś pasażerów…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
5 ° C
8.2 °
3 °
88 %
4.7kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
5 °
pon.
8 °
wt.
10 °
śr.
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -