1.3 C
Zator
środa, 1 lutego 2023
- REKLAMA -

Dawniej zdewastowana, teraz nowoczesna: ulica Bugajska w Zatorze już otwarta!

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

14 sierpnia 2014 ulica Bugajska w Zatorze została oficjalnie otwarta. Droga od strony Łowiczek, Piotrowic i Przeciszowa w kierunku strefy ekonomicznej i turystycznej Zatora oferuje kierowcom nową nawierzchnię, chodniki, przystanki autobusowe oraz kanalizację deszczową. Koszt modernizacji tego odcinka wyniósł 3 mln 200 tys. zł i jest jedną z największych inwestycji drogowych powiatu oświęcimskiego w bieżącym roku.

Nowa droga to efekt sprawdzonej już praktyki, wedle której zadania inwestycyjne wspólnie finansują gminy powiatu oświęcimskiego z samym Powiatem. Jak zaznacza starosta Józef Krawczyk, w przypadku tej inwestycji otrzymano doskonałe wsparcie zarówno finansowe, jak i merytoryczne ze strony burmistrza Zatora.

– Szybki rozwój Zatora oraz jego strefy ekonomicznej i turystycznej spowodował, że ta droga – dotychczas zdewastowana – musiała się znaleźć w planie finansowym zarówno miasta jak i Powiatu. Dlatego dziękuję Panu Staroście oraz Radzie Powiatu, że to zadanie zostało sfinansowane – komentuje Zbigniew Biernat, burmistrz Zatora.

Ulica Bugajska zmieniła się nie do poznania. Dawniej zdewastowana, teraz na blisko dwukilometrowym odcinku zachwyca nowymi chodnikami, przystankami autobusowymi, profesjonalnymi odwodnieniami i kanalizacją deszczową. Wykonano nawet oznakowanie poziome i pionowe oraz przebudowano skrzyżowania. Sama nawierzchnia została poszerzona i wzmocniona.

Koszty inwestycji wynoszące blisko 3 mln 220 tys. zł podzieliły między siebie Powiat Oświęcimski i Gmina Zator.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
opady śniegu
1.3 ° C
2.9 °
-0 °
98 %
8.8kmh
100 %
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
3 °
sob.
1 °
niedz.
-2 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -