18 C
Zator
niedziela, 23 czerwca 2024
- REKLAMA -

Gmina Tomice wspiera akcję Powstrzymaj pijanego kierowcę

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Gmina Tomice dołączyła do kampanii pt. Powstrzymaj pijanego kierowcę. To ogólnopolska akcja mająca na celu uświadomienie społeczeństwa o problemie jazdy po pijanemu, który dotyka coraz większą liczbę nieodpowiedzialnych kierowców.

Na oficjalnej stronie kampanii Powstrzymaj pijanego kierowcę można obejrzeć materiały video oraz grafiki informujące o niebezpieczeństwie, jakie niesie za sobą jazda po alkoholu. Co więcej, akcja skierowana jest nie tyle do osób popełniających przestępstwo, ale przede wszystkim do każdego, kto widzi osobę zamierzającą wsiąść do samochodu w stanie nietrzeźwym.

Oto co możesz zrobić, gdy masz do czynienia z nietrzeźwym:

  • Zareaguj słownie, gdy osoba po alkoholu zamierza wsiąść do samochodu, nawet gdy jest to obcy. Jeśli kierowca nie jest niebezpieczny, w razie potrzeby możesz użyć do tego siły fizycznej. W innym wypadku koniecznie zgłoś sprawę jak najszybciej na policję.
  • Kiedy widzisz samochód poruszający się w podejrzany sposób – reaguj! Zapamiętaj numer rejestracyjny, markę i kolor, a następnie zaalarmuj policję. Kampania Powstrzymaj pijanego kierowcę informuje również, że przysługuje ci obywatelskie prawo powstrzymania pijanej osoby przed dalszą jazdą, na przykład gdy znajduje się na czerwonym świetle. Nie wahaj się przed otworzeniem drzwi samochodu i wyciągnięciem kluczyków ze stacyjki. W ten sposób możesz uratować czyjeś życie.
- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie małe
18 ° C
19.4 °
16.5 °
79 %
1.6kmh
35 %
niedz.
24 °
pon.
23 °
wt.
24 °
śr.
28 °
czw.
27 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -