fot. KPP Oświęcim

Aktualizacja:

Wiemy już, że kobieta została wciągnięta pod naczepę samochodu ciężarowego marki MAN i przeciągnięta kilkanaście metrów po drodze, zanim tir prowadzony przez mieszkańca Kęt się zatrzymał.

Rozmawialiśmy z bohaterem zdarzenia, Maciejem Zielińskim z Wadowic, który udzielił rannej pierwszej pomocy i uratował jej życie. Według jego relacji, rowerzystka doznała złamania obu nóg, w tym jednego otwartego. Na podziękowanie za tak godną reakcję rozmówca stwierdził:

– Nie ma za co dziękować, to był mój obowiązek.

fot. KPP Oświęcim
fot. KPP Oświęcim

Około godziny 10:50 (21 sierpnia 2014) na rondzie przy ul. Powstańców Śląskich w Oświęcimiu (w pobliżu Galerii Niwa) doszło do wypadku drogowego. Tir wyjeżdżający z pobliskich składów węgla potrącił znajdującą się na rondzie rowerzystkę, która została wciągnięta pod naczepę.

Niekwestionowanym bohaterem tej akcji jest jeden z kierowców będący jednocześnie świadkiem zdarzenia. Podczas gdy pozostali z bezradnością załamywali ręce, mężczyzna ruszył na pomoc pokrzywdzonej z apteczką w ręce. Nie da się ukryć, że uratował jej życie.

Z tego, co udało nam się ustalić, kobieta została przewieziona do szpitala z kilkoma niegroźnymi złamaniami. Czekamy na szczegółowe informacje z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here