1.3 C
Zator
środa, 1 lutego 2023
- REKLAMA -

AKTUALIZACJA: Kobieta przygnieciona przez tira.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Aktualizacja:

Wiemy już, że kobieta została wciągnięta pod naczepę samochodu ciężarowego marki MAN i przeciągnięta kilkanaście metrów po drodze, zanim tir prowadzony przez mieszkańca Kęt się zatrzymał.

Rozmawialiśmy z bohaterem zdarzenia, Maciejem Zielińskim z Wadowic, który udzielił rannej pierwszej pomocy i uratował jej życie. Według jego relacji, rowerzystka doznała złamania obu nóg, w tym jednego otwartego. Na podziękowanie za tak godną reakcję rozmówca stwierdził:

– Nie ma za co dziękować, to był mój obowiązek.

fot. KPP Oświęcim
fot. KPP Oświęcim

Około godziny 10:50 (21 sierpnia 2014) na rondzie przy ul. Powstańców Śląskich w Oświęcimiu (w pobliżu Galerii Niwa) doszło do wypadku drogowego. Tir wyjeżdżający z pobliskich składów węgla potrącił znajdującą się na rondzie rowerzystkę, która została wciągnięta pod naczepę.

Niekwestionowanym bohaterem tej akcji jest jeden z kierowców będący jednocześnie świadkiem zdarzenia. Podczas gdy pozostali z bezradnością załamywali ręce, mężczyzna ruszył na pomoc pokrzywdzonej z apteczką w ręce. Nie da się ukryć, że uratował jej życie.

Z tego, co udało nam się ustalić, kobieta została przewieziona do szpitala z kilkoma niegroźnymi złamaniami. Czekamy na szczegółowe informacje z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
opady śniegu
1.3 ° C
2.9 °
-0 °
98 %
8.8kmh
100 %
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
3 °
sob.
1 °
niedz.
-2 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -