11 C
Zator
poniedziałek, 26 lutego 2024
- REKLAMA -

Protokół wyników II tury wyborów na Burmistrza Zatora

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Choć wczoraj wieczorem do wiadomości publicznej doszły głosy, że Zbigniew Biernat po raz piąty został wybrany na Burmistrza, były to dane nieoficjalne i szacunkowe. Różnica w liczbie głosów w porównaniu z oficjalnym protokołem jest minimalna, ale jednak. Poniżej przedstawiamy oficjalne dane sporządzone przez Miejską Komisję Wyborczą w Zatorze w składzie: Katarzyna Teresa Gołda (przewodniczący), Anna Elżbieta Momot (zastępca), Barbara Wieliczka, Agata Teresa Stanek, Gabriela Teresa Kudzia, Małgorzata Kajfasz, Maria Herma (członkowie).Wybory Burmistrza Zatora

Łącznie upoważnionych do głosowania było 7 511 osób, członkowie komisji wydali 3 571 kart, z czego 17 głosów było nieważnych.

Zwycięzcą okazał się Zbigniew Biernat, który uzyskał 1 797 głosów (50,58 proc.), natomiast jego kontrkandydat, Szymon Matyja, otrzymał 1 756 głosów (49,42 proc.).

- REKLAMA -

Popularne

6 KOMENTARZE

  1. Wyniki wyborów dla części mieszkańców są niezadowalające, Różnica między jednym a drugim kandydatem wynosi raptem 1,16 punktu procentowego. To że wygrał Z. Biernat nie powinno stanowić dla niego żadnego powodu do świętowania. Panie Burmistrzu dostał pan raczej mandat GORYCZY ze sposobu sprawowania rządów przez Pana. To n ie mogą już być rządy autorytarne. Potężnej części gminy- połowa wyborców dnia wczorajszego swoim głosem wyraziła apel niezadowolenia!!! z Pana rządów, z ich sposobu sprawowania, coś na wzór pomarańczowej kartki o! I to powinno , to musi Pana skłonić do intensywnego myślenia – polecam trochę POKORY i zmiany swego wyniosłego sposobu postępowania z petentem – swoim wyborcą. To że Pan wydaje się być zainteresowany sprawą, z którą zgłaszamy się do Urzędu, nie oznacza,że pan ją ciągnie i „pozwala” ją pozytywnie rozwiązać. Powszechnie znany jest Pana sposób „odbijania piłeczki” i zrzucania odpowiedzialności na innych lub udawanie,że Pan o tym nie wie. Proszę rozważyć możliwość większej autotomii w Pana miejscu pracy i działania. Pan naprawdę nie musi pociągać za wszystkie sznurki. Jak widać dotychczasowy sposób sprawowania władzy nie sprawdził się! Czas na zmiany. POZYTYWNE!

  2. Jest rozum w narodzie. Młody Matyja jakby nie był cykorem, wybory by wygrał. Nie wystarczy trzymać się spódnicy swojego tatusia panie Szymku. Pan Biernat dostał chińskie ostrzeżenie od mieszkańców i powinien wiedzieć, że gmina to nie tylko Zator. Głosowałem na pana panie Zbigniewie jak i kilkudziesięciu moich znajomych , mam nadzieję że za 4 lata ręka nie zejdzie o jedno nazwisko niżej. Podolsze to też część gminy.Pozdrawiam.

  3. 40 głosów różnicy to naprawdę niewiele, świadczy o tym że ludzie mają już dość dotychczasowego burmistrza, chcą kogoś nowego i zmian na lepsze. Taki wynik powinien dać do myślenia Panu Biernatowi, że jednak połowa mieszkańców gminy go nie popiera. Niech Pan Biernat zacznie swoją nową kadencje od ośrodka zdrowia. Przykład z dzisiaj chce zarejestrować dziecko do lekarza, przyjeżdżam za 20 siódma pod ośrodek. Co widzę kolejka do drogi, a w niej ok. 30 osób, zimno, mróz, silny wiatr, ludzie marzną i czekają aż ktoś ośrodek otworzy. Czy to jest normalne? W ośrodku światło się świeci a więc już pracownicy tam są. Rozumie że rejestracja jest od siódmej, ale czy nie można wpuścić tych ludzi do środka?

  4. Nie widzę sensu publikowania protokołów z których niewiele wynika – vide strona http://www.zator.pl. Z ciekawością zobaczyłbym wyniki z poszczególnych obwodów, by dowiedzieć się jakie poparcie miał Szymon Matyja w Zatorze.

  5. Bardzo mała różnica głosów . To ewidentna żółta kartka dla pana Biernata. Nie zapominajmy Ze gmina to nie tylko burmistrz to również urzędnicy i instytucje podległe które pracują na chwałę Zatora.Zmiana burmistrza nie zatrzyma pewnych wydarzeń i inwestycji. Burmistrz musi wyciągnąć wnioski i podejmować dobre decyzje. Błędy mogą go wiele kosztować a kadencja przeleci jak poprzednie. Pan Biernat musi zacząć rozmawiać z ludźmi podczas trwania całej kadencji a nie tylko podczas kampanii wyborczej. Musi zapracować na zaufanie, bo teraz je stracił co widać. Wiele spraw jest nie wyjaśnionych a wręcz tuszowanych. Powodzenia Panie Burmistrzu , ale teraz jak nigdy dotąd będziemy patrzeć na pana ręce. Gratulacje dla pana Matyji za wynik i powodzenia na stanowisku radnego, pan też nie może zapomnieć o swoich wyborcach.W-y

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
11 ° C
12.6 °
10.6 °
82 %
2.3kmh
100 %
pon.
11 °
wt.
16 °
śr.
12 °
czw.
15 °
pt.
15 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -