26.8 C
Zator
środa, 17 lipca 2024
- REKLAMA -

Debaty nie będzie… Ale burmistrz spotka się z mieszkańcami

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Dwa dni temu informowaliśmy o planach organizacji debaty pomiędzy Burmistrzem Zbigniewem Biernatem a kandydatem Szymonem Matyją, z jakimi wyszli redaktorzy pisma Życie Zatora. Początkowo zainteresowanie udziałem w spotkaniu wyraził Burmistrz Zbigniew Biernat, jednak jego konkurent nie był przychylny złożonej mu propozycji. Tym samym debata w pełnym tego słowa znaczeniu się nie odbędzie.

Nie oznacza to jednak, że obaj przedstawiciele będą bezczynnie siedzieć w oczekiwaniu na wyniki dogrywki. Zbigniew Biernat postanowił wykorzystać szansę na przedstawienie swojej polityki mimo braku zainteresowania ze strony Szymona Matyi.

Najbliższy tydzień będzie szczególnie pracowity dla Burmistrza. W ciągu pięciu dni spotka się on z mieszkańcami w dziewięciu różnych miejscach:

 • 24 listopada, godz. 17:00 – Grodzisko, Szkoła Podstawowa
 • 25 listopada, godz. 17:00 – Smolice i Lipowa, Remiza OSP
 • 25 listopada, godz. 19:00 – Palczowice, Rabusiowice i Morysina, Dom Sportowca
 • 26 listopada, godz. 17:00 – Łowiczki, Szkoła Podstawowa
 • 26 listopada, godz. 19:00 – Zator, Ośrodek Kultury
 • 27 listopada, godz. 17:00 – Laskowa i Trzebieńczyce, Szkoła Podstawowa
 • 27 listopada, godz. 19:00 – Podolsze, Dom Ludowy
 • 28 listopada, godz. 17:00 – Rudze, Dom Ludowy
 • 28 listopada, godz. 19:00 – Graboszyce, Remiza OSP

To świetna okazja dla osób popierających, jak i niezadowolonych z rządów Burmistrza. Porozmawia on bowiem z mieszkańcami o planach rozwoju gminy na najbliższe lata.

- REKLAMA -

Popularne

15 KOMENTARZE

 1. Ktoś trafnie stwierdził, że jutro pojedynek pomiędzy znanym nam już karierowiczem, a mogącym wnieść oddech dla Zatora, społecznikiem. Zobaczymy kto wygra.

 2. Szymku Matyja lepiej było prowadzić normalną kampanię, prowadzić dialog z ludźmi, niż porozumienia ze Strzelcem, byłbyś u jego boku tylko marionetką, on by rządził a ty byłbyś musiał słuchać :/
  Kurczę szkoda, że tak Ci zawróciło to wszystko w głowie, znam Cię już kilka lat i nie spodziewałem się takiego posunięcia z twojej strony, no ale każdy ma swoje życie i swoje 5 minut.
  Nie mam pojęcia dlaczego twój komitet wyborczy wszystko wypiera i nie podaje prawdziwych informacji zawarcia porozumienia z Panem Strzelcem. Ja rozumiem, że oficjalnie z racji zbliżających się wyborów nie jest to zawarte ale to chyba nie powód, żeby się tego wypierać i wstydzić. Dziwne wytłumaczenie gdzieś w internecie czytałem, twój komitet sugeruje, że jeśli nie ma w Zatorze zastępcy burmistrza to znaczy, że ty nie zawarłeś porozumienia, jedno z drugim nie ma nic wspólnego, kiedyś i w Zatorze był zastępca i w przyszłości również może być zastępca burmistrza.
  Oddałem na Ciebie głos w I turze, nie wiem co z nim zrobię w II turze ale narzazie wszystko wskazuje na to, że tego nie zrobię.
  Szymku nie piszę tego przez twój komitet wyborczy, bo nie chcę żeby twoi ludzie później mówili na mnie różne rzeczy ale na pewno się niedługo spotkamy, to chętnie z Tobą porozmawiam.
  Debata była bardzo dobrym pomysłem, może się zdecyduj.

 3. Ja również chciałabym, żeby Pan Matyja odważył się wziąć udział w debacie. Jak można mieć inne plany na kampanie ? Nie jestem w stanie zrozumieć jakie są lepsze plany kampanii kandydata na takie stanowisko ?
  Tak na marginesie nigdzie nie można się z Panem skontaktować osobiście. Albo robi to za Pana, Pański komitet wyborczy albo za pomocą Pańskiego taty, którego widziałam w październiku na zebraniu Pana Biernata z mieszkańcami Podolsza.
  Czy naprawdę Pan kandyduje, czy to tylko Pana nazwisko jest powielane w kampanii ?
  Bardzo bym chciała zobaczyć Pana na żywo i najzwyczajniej w świecie porozmawiać, zadać pytania, jak pewnie większość mieszkańców.
  Lepiej wyjść do ludzi niż prowadzić wirtualną kampanię wyborczą kandydata na burmistrza.

 4. Debata jest konieczna. Jak Pan Matyja chce sprawować władzę skoro już się boi. Konfrontacje to integralna część tego stanowiska. Na tym polega ten urząd. Wiedza i elokwencja to podstawa, by móc sprawnie zarządzać i sprostać wszystkim wyzwaniom . Najwyraźniej tego mu brakuje.

 5. Debata powinna się odbyć, Pan Biernat ma o wiele mocniejsze argumenty niż jego przeciwnik, wtedy wszyscy mogliby się przekonać kto tak naprawdę jest lepszym kandydatem i kto robi więcej dla mieszkańców miasta

 6. Do Pana Piotra…
  Szanowny Panie Piotrze, oczywiście zgadzam się z Panem, że każdy ma prawo wyborcze i każdy głosuje wedle swojego uznania. Dla Pana wiadomości nie mam nic wspólnego z obecnym burmistrzem poza tym, że mieszkamy w tej samej gminie, tyle samo mam zapewne wspólnego z Panem.
  A i może być Pan przekonany, że jeśli będzie debata to jak najbardziej ośmielę się zadać kilka pytań Panu Matyji, co do spotkań Pana Biernata możliwe, że pójdę niech się Pan o to nie martwi.
  Wie Pan dlaczego to piszę, bo rażą mnie już oszczerstwa, narzekania wobec tak pracowitego, sumiennego co do swoich postanowień i dobrego burmistrza. Jestem normalnym mieszkańcem gminy ale potrafię dostrzec ile się tu robi dobrego i z tego powodu męczą mnie już takie zachowania naprawdę. Tak jak wspominałem w innych gminach nam zazdroszczą tego jak rozwija się zator i jak mamy dobrze w porównaniu do innych miejscowości.
  10 lat temu Zator? A co to jest, gdzie to jest ? W tym momencie, każdy wie gdzie jest. Narzeka i narzeka się na swoich przedstawicieli w innych gminach i ludzie mówią: „ciekawe, że w Zatorze mogli tyle zrobić ale u nas to jak zwykle zadupie, nic nie robią, nawet chodnika nie wyremontują, nie mówiąc o drogach”, itp. itd. , oczywiście u nas też się narzeka…
  Co do wieku, to oczywiście, że każdy ma prawo startować nawet w wieku i 18lat, jak najbardziej Panie Piotrze ma Pan rację, nawet osiemnastolatek może zarządzać gminą, w której mieszka 10 tysięcy ludzi…
  Jak Pan dobrze zauważył, jest wolny kraj i każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie i swoją opinię.
  Panie Piotrze, mieszańcy są manipulowani, sam byłem tą osobą. Pana pewnie jest zapewne u Pan Matyja albo Pan Strzelec i jak podejrzewam wypowiedzią, którą Pan napisał,że zyskał Pan na tym żeby Pan Matyja wygrał bo, Pan Piotr + porażka Matyji = porażka Pana Piotra lub Pan Piotr + 2 porażka Strzelca (przyjaciela Matyji) = porażka Pana Piotra, i Pan Piotr istnieje tylko wtedy gdy zaistnieje jeden z tych Panów…
  Proszę Pana moje obraźliwe stwierdzenia padały pod kontem Pana Strzelca, a on został ukarany przez sąd najwyższy za te kłamstwa jak już wszyscy dobrze wiemy. Więc ? Nie są to wypociny…
  No chyba sobie w tym momencie Pan kpi z ludzi i mieszkańców gminy Zator, że nie ma nic wspólnego z przyzwoitością dogadywanie się z kłamcą i człowiekiem, który oczernia kłamstwami drugą osobę, niezależnie czy to są wybory czy nie…
  Jednak ma bardzo dużo wspólnego przyzwoitość jeśli chodzi zarządzanie całą gminą i o przedstawiciela danego miasta i gminy. Próbuje mi Pan wpierać jakieś powiązania a wychodzi na to, że to jednak Pan obraca się w bliskim kręgu z którymś z dwójki Pan Matyja, Pan Strzelec. Rzeczywiście Panie Piotrze ma Pan rację chodzi tutaj o dobro ale dobro jednostki (może kilku jednostek) ale na pewno nie ogółu, oj nieee…
  Zapewne Pan Matyja dzieląc się stołkami i biorąc pod skrzydła owego oskarżonego za kłamstwa wiadomo, którego Pana mając go w swoim najbliższym gronie, można się spodziewać rewelacji.
  Nie Panie Piotrze, nie podważyłem głosów mieszkańców, stwierdziłem jedynie, że
  będą ponosić tego głosu konsekwencję w niedługiej przyszłości a mi jako mieszkańcowi zależy żeby moje dzieci mogły za kilkanaście lat mieszkać w pięknym mieście a nie spuściźnie, z której wszyscy będą uciekać… Żeby mieszkańcy przejrzeli na oczy i później nie płakali, bo mądry Polak po szkodzie.
  Panie Piotrze, na przyszłość proszę nie pisać już takich bzdur. Proszę się również zastanowić nad zmianą otoczenia, bo nie wychodzi Panu na dobre.
  Widzę, że jednak sprzymierzeńcy Pana Matyji chodzą na spotkania burmistrza, nie wystarcza wam to co robicie do tej pory… ? Zamiast się spotkać w debacie twarzą w twarz, to bawicie się w podchody a tutaj chodzi o dobro mieszkańców…

 7. Do pana tomasz ale i nie tylko..

  Każdy kto ma prawo wyborcze, nie jest pozbawiony praw publicznych i skończył odpowiednia ilość lat ma prawo kandydować w wyborach na wójta, burmistrza lub prezydenta. Oczywiście ma pan prawo krytyki w stosunku do kontrkandydatów pana obecnego burmistrza i mieszkańców którzy nie zagłosowali tak jak pan. Tylko pytanie czy znalazłby pan tomasz chociaż troszeczkę odwagi żeby te obraźliwe uwagi w stosunku do pana Matyji i pana Strzelca oraz mieszkańców którzy nie zagłosowali na pana Biernata przedstawić publicznie, powiedzmy na którymś ze spotkań pana burmistrza. Myślę że nie. Łatwiejsze jest schowanie się za ekranem komputera.
  To wolny kraj i każdy może dogadywać się z każdym, jeśli wyjdzie to dla dobra ogółu bądź nawet jednostki i nie ma to nic wspólnego z przyzwoitością . Nie przyzwoite jest to co pan napisał w swoich poniekąd wypocinach człowieka który widzę ma bardzo wiele do stracenia w razie przegranej obecnego burmistrza. Obraził pan kontrkandydatów, a w świetle prawa naruszył pan dobra osobiste jednego z nich nazywając go (nie mając dowodów) kłamcą i oszczercą co w naszym kraju jest karalne. Obraził pan mieszkańców tej gminy , podważając jak gdyby ich prawo do wolnego wyboru kandydata który według nich będzie odpowiednim. Jest pan bardzo żenującą osoba i tak jak zaznaczyłem wcześniej musi mieć pan naprawdę wiele do stracenia w razie przegranej obecnego burmistrza. Czy dobrze rozumuje ….. tomasz+ porażka burmistrza Biernata= porażka pana tomasza…..tego tomasza? Życze panu, panie tomaszu żeby pan wybrał i zagłosował mądrze dla dobra gminy, bo to co pan napisał mądrością nie jest. Do zobaczenia przy urnie wyborczej , chyba że na jednym ze spotkań pana burmistrza z mieszkańcami….znajdzie pan odwagę ?. Pozdrawiam

 8. Dlaczego do debaty nie dojdzie – bo P.Matyja nie ma szans z p.Biernatem, który przykłada się do swojej posady i dba o nasze dobro jak i pomaga znacznie Inwestorom, którzy chcą w naszej miejscowości inwestować. To właśnie z naszym mieście dzieją się naprawdę potężne inwestycje znane na cały kraj jak już nie Świat!

  • Człowieku Ty chyba naprawdę nic nie wiesz o w/w Jegomości… Ale cóż, chcesz, żeby Cię nadal okradano? Nie ma sprawy. Masz do tego prawo. Na tym polega demokracja.

 9. Tonący burmistrz brzytwy się chwyta studia kierunkowe mona zrobić w każdej chwili, a kim był PAN burmistrz zanim wystartował w wyborach….wszelkie artykuły i komentarze tzw. „niezależnych”redaktorów gazet i pracowników opłacanych przez burmistrza mają na celu oczernienie przeciwnika i skupienia uwagi na zdyskredytowaniu konkurencji, a nie na swoich pseudo sukcesach. Proponuje zaprzestać wyborczej kampanii nienawiści, a zająć się realnym przedstawianiem programu wyborczego.

  • Kolego Gacku:
   Chyba nie wiesz o czym mówisz 😉 ja nie widzę w tym wszystkim nic tonącego. Uważasz, że wszyscy kandydaci na burmistrzów, wójtów, prezydentów miast chcący brać udział w debatach czy spotkaniach z mieszkańcami chwytają się brzytwy ? No to widzę, że jesteś ewenementem i starasz się nabazgrać na tej stornie byle co, żeby tylko było przeciwko burmistrzowi…
   Biernat ma wykształcenie wyższe magisterskie uzyskane na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W 2001 roku ukończył studia podyplomowe z Zarządzania Administracją Publiczną na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. No to proszę bardzo skoro dla Ciebie zrobienie studiów 5-cio letnich i później studia podyplomowe na AGH są błahostką to zacznij coś robić a nie tylko krytykować bezpodstawnie innych. Zajrzyj na stronę UM Zator, stamtąd wziąłem te informacje.
   Wydaje mi się, że nagonka idzie od kilku lat na Biernata, przez ludzi takich jak ty, a opłacanie redaktorów gazet jest śmieszną sprawą wyssaną z palca 🙂
   Moim zdaniem spotkania z ludźmi nie są kampanią nienawiści, wydaje mi się, że jest nią kampania Pana Strzelca z kłamstwami i oszczerstwami i jego przyjaciela Matyji, którzy jak wspomniał poniżej Pan Tomasz i do mojego domu pukali z planami na najbliższą przyszłość (co jest dla mnie zrozumiałe, niech mówią co mają do powiedzenia), przy okazji obrabiania Biernata. Tak więc Gacek pytam Cię, kto prowadzi kampanię nienawiści i robi ludziom wodę z mózgu ?
   Jego „pseudo sukcesy” doprowadziły Zator do najlepiej rozwijającej się gminy w Powiecie i miały w Województwie wysoką pozycję.
   Na przyszłość zastanów się zanim będziesz kogoś obrzucał takimi stwierdzeniami bez sensownymi, bo Ty byś tego na pewno nie chciał.

 10. Aż tyle spotkań w 5 dni ? To on chce głodować przez te dni ? Bez obiadu prosto do mieszańców, no no, nieźle :p
  Co miałby Pan Matyja powiedzieć mieszkańcom ? A już konfrontacja z Panem Biernatem byłaby dla niego katastrofą. Widać dalej woli chodzić od domu do domu jak przekupka i jak robił to Pan strzelec i wciskać ludziom kit i kłamstwa… Co za ludzie na niego głosowali ? Przecież śmieją się z nas w Powiecie, że w drugiej turze jest Matyja…
  A co do Matyji to podobno dogadał się już ze Strzelcem w sprawie wyborów i podzielili się stołkami, przed niedzielnymi wyborami… Ten chłopak nie ma za grosz przyzwoitości, nie dość, że startuje chyba dla hecy, to za plecami mieszkańców dogaduje się z kłamcą i oszczercą, żeby tylko puścić Zator z torbami.
  Ci, którym się w tym momencie w Zatorze nie podoba i chcą głosować na tego dwudziestoparolatka to radzę się już wyprowadzać z gminy, bo za cztery lata to będzie spuścizna rozkradziona przez dwójkę niegodziwców i ich spółki, a nie rozwijająca się gmina…
  Gratulacje rozumu dla mieszkańców, wiecznie nie zadowolonych z niczego !
  Obyście się zastanowili nad tą całą sytuacją

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie małe
26.8 ° C
29.3 °
25.6 °
54 %
1.6kmh
50 %
śr.
30 °
czw.
26 °
pt.
27 °
sob.
26 °
niedz.
29 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -