0.5 C
Zator
poniedziałek, 30 stycznia 2023
- REKLAMA -

ZATOR Sprawdź czy jesteś trzeźwy w bezpłatnym alkomacie

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Powiat oświęcimski. Starostwo przekazało Policji ogólnodostępne alkomaty dla kierowców.

W Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komisariatach Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze, zostały zainstalowane samoobsługowe, bezpłatne alkomaty dla kierowców.  Przy ich  pomocy kierowca,  mający wątpliwość, co do swojego stanu trzeźwości, zanim  jeszcze usiądzie za kierownicę samochodu,  samodzielnie może dokonać kontroli.

alkomat-zator2
fot. KPP Oświęcim

W dniach 21 i 22 grudnia 2015 przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu oraz Rady Powiatu, przekazali Policji  pięć samoobsługowych alkomatów. Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu  urządzenie przekazał Starosta Powiatu Oświęcimskiego Zbigniew Starzec oraz przedstawiciele Rady Powiatu – Tadeusz Szczerbowski i Adam Sowa.  W Komisariacie Policji w Brzeszczach urządzenie przekazali przedstawiciele Rady Powiatu  – Ewa Pawlusiak, Iwona Gibas i Tadeusz Szczerbowski oraz Zastępca Burmistrza Gminy Brzeszcze – Robert Adamczyk.  W Komisariacie Policji w Chełmku urządzenie przekazał Jacek Pyrek – przedstawiciel Rady Powiatu. W Komisariacie Policji w Kętach urządzenie przekazali Wicestarosta Jarosław Jurzak oraz  Ewa Płonka  przedstawicielka Rady Powiatu, natomiast w Komisariacie Policji w Zatorze przekazania dokonał Adam Merta – przedstawiciel Rady Powiatu.

Urządzenia zainstalowane zostały w poczekalniach  jednostek. Obsługa alkomatu jest bardzo prosta. Trzeba wyjąć z zasobnika ustnik w kształcie słomki, zdjąć osłonkę, ustnik umieścić  w otworze urządzenia, a następnie postępować zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie. Po kilku sekundach na wyświetlaczu pojawi się wynik badania określony w promilach.

Policjanci przypominają, że każdego dnia podejmują wiele działań podnoszących bezpieczeństwo na drodze, jednocześnie eliminując z dróg tych, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. W związku z tym apelują, aby kierowcy, którzy spożyli alkohol lub mają jakiekolwiek wątpliwości, co do swojego stanu trzeźwości, nie wsiadali za kierownicę, gdyż mogą narazić siebie, swoich bliskich, a  także innych użytkowników na poważne konsekwencje, których niejednokrotnie nie da się już odwrócić.

Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady śniegu
0.5 ° C
2.3 °
-0.6 °
86 %
8.4kmh
100 %
pon.
1 °
wt.
1 °
śr.
2 °
czw.
1 °
pt.
0 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -