Od 31 grudnia 2015 roku do 3 stycznia 2016 roku na polskich drogach doszło do 138 wypadków drogowych, w których zginęły 22 osoby, a 154 zostało rannych.
W tym okresie na drogach powiatu oświęcimskiego doszło do jednego wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba.
W dniu 31 grudnia 2015 o godzinie 09:30 w Zatorze na ulicy Chrzanowskiej doszło do wypadku drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci 52 – letnia mieszkanka Gminy Zator, kierując samochodem marki Chevrolet, straciła panowanie nad pojazdem zjechała z jezdni i uderzyła w ogrodzenie posesji. W wyniku wypadku kierująca doznała urazu głowy i ogólnych potłuczeń w związku z tym została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe do oświęcimskiego szpitala, a następnie przetransportowana helikopterem medycznym do jednego z krakowskich szpitali. W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą przyczyny wypadku. – Informuje Małgorzata Jurecka rzecznik KPP Oświęcim
Kto od kogo małpuje! stało się w Zatorze a Oświęcim jak zwykle pierwszy!