17.3 C
Zator
poniedziałek, 20 maja 2024
- REKLAMA -

Małopolska Policja poszukuje cyber – włamywacza VIDEO

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Podpinał do bankomatu urządzenie elektroniczne, za pomocą którego wysyłał polecenie wypłaty pieniędzy z sejfu. Policjanci prowadzący sprawę poszukują sprawcy, który w ten sposób wykradł pieniądze z banków. Proszą o kontakt świadków zdarzenia oraz osoby mające informacje pomocne w ustaleniu tożsamości mężczyzny, którego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu

cyberwlamywacz

Pod koniec września w Krakowie jedna z firm obsługujących bankomaty zarejestrowała w systemie braki sporych sum pieniędzy.  Zgłaszane Policji sprawy miały wspólną cechę – pieniądze ginęły z bankomatów, jednak nie dochodziło do klasycznego włamania do sejfów, sprawca posługiwał się urządzeniem elektronicznym, za pomocą którego sterował elektroniką bankomatu.

Sprawę do szczegółowej analizy przejęli policjanci wydziału dochodzeniowo Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, którzy wykonując różne czynności procesowe poddali oglądowi także bankowy monitoring.

Zapis kamer monitoringu czterokrotnie zarejestrował wizerunek tego samego mężczyzny.

Pierwszy raz, w dniu 26 września br. – był to sobotni deszczowy poranek. Na swój cel sprawca wybrał bankomaty usytuowane przy ulicach Królewskiej 94,Kalwaryjskiej 68 i Kijowskiej 22B.  Następnego dnia, 27 września br. w ten sam sposób działał przy bankomacie na os. Kazimierzowskim 35.

Podczas realizowanych przez sprawcę wypłat do placówek bankowych przychodziły różne osoby , które chciały skorzystać z bankomatu – w efekcie pieniędzy nie wypłacały, gdyż sprawca symulował wówczas awarię bankomatu lub przedłużająca się wypłatę pieniędzy, czym zniechęcał klientów do korzystania.  Osoby te jednak widziały sprawcę oraz to, że na ekranie bankomatu widoczne było, że urządzenie zostało przełączone w inny niż zwykle tryb działania.

Policjanci prowadzący sprawę proszą o kontakt osoby, które pamiętają tę sytuację jak też te z nich, które rozmawiały wówczas z tym mężczyzną.

O kontakt prosimy także te osoby, które rozpoznają w publikowanych zdjęciach konkretną osobą i mają informacje pomocne w ustaleniu tożsamości sprawcy kradzieży

Telefonować można pod numer 126154200 w godz. 7:30 – 15:30 lub 112 czy 997. Można także kontaktować się poprzez pocztę elektroniczną na e-mail : sekretariat.dochs@malopolska.policja.gov.pl

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie małe
17.3 ° C
21 °
14.4 °
79 %
0.6kmh
32 %
pon.
16 °
wt.
24 °
śr.
21 °
czw.
20 °
pt.
22 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -