7.1 C
Zator
piątek, 19 kwietnia 2024
- REKLAMA -

ZATOR Policjanci odnaleźli zaginionego i uratowali go przed śmiercią z wychłodzenia

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W piątkowe popołudnie zatorscy policjanci, dzięki szybkiej i skutecznej akcji poszukiwawczej uratowali przed śmiercią  z wychłodzenia  64 – letniego mieszkańca Zatora. Mężczyzna wracając pieszo ze spotkania opłatkowego pomylił drogi i wycieńczony zasnął w polach, daleko od zabudowań.

O zaginięciu 64 – letniego mieszkańca Zatora, w piątek powiadomiła Policję jego siostra, zaniepokojona tym, że nie wrócił on na noc domu.  Policjanci natychmiast zajęli się sprawą i w trakcie czynności ustalili, że poprzedniego wieczora, mężczyzna brał udział w spotkaniu wigilijnym, zorganizowanym przez ośrodek pomocy społecznej, po którym miał pieszo wracać do domu, oddalonego jedynie o kilkaset metrów.

W związku z powyższym niezwłocznie wszczęto poszukiwania zaginionego, w trakcie których policjanci sprawdzili trasę jaką miał on wracać do domu. Następnie obszar poszukiwań został poszerzony w wyniku czego, kilka kilometrów od Zatora na terenie pól uprawnych w Palczowicach, z daleka od zabudowań, policjanci dostrzegli skuloną postać.  Odnaleziony 64 – latek, po kilkunastu godzinach spędzonych w niskiej temperaturze, był bardzo wyziębiony i nie mógł samodzielnie się poruszać, więc policjanci zabezpieczyli go przed dalszym wychłodzeniem, a następnie przenieśli do najbliższej drogi, gdzie przekazali pod opiekę ratowników medycznych.

Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie umiarkowane
7.1 ° C
9.8 °
4.9 °
58 %
5.2kmh
66 %
pt.
10 °
sob.
10 °
niedz.
5 °
pon.
8 °
wt.
10 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -