11.4 C
Zator
piątek, 31 marca 2023
- REKLAMA -

Mistrzostwa Świata Formacji Tanecznych WDSF Wiedeń 2015

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

12.12.2015 roku w Wiedniu odbyły  się Mistrzostwa Świata Formacji Tanecznych Latynoamerykańskich WDSF. Na parkiecie Arena Nova Wiener Neustadt miłośnicy tańca mieli okazję  oglądać medalowe zmagania 20 najlepszych formacji z Austrii, Niemiec, Holandii, Białorusi, Czech, Rosji, Węgier, Rumunii, Serbii,   Mongolii i Polski.

Mistrzostwa Świata Wiedeń 2015 1Nominację  do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata, po zdobyciu tytułu Mistrza Polski  Formacji Tanecznych FTS na Mistrzostwach Polski FTS w Bydgoszczy 19.09.2015 roku, uzyskała formacja taneczna EFEKT ze Szkoły Tańca Prestiż w Oświęcimiu, w  składzie której tańczą Zuzanna Pindel i Marcin Gołda –mieszkańcy Zatora. Trenerem formacji jest pani Roma Makarewicz a  autorem choreografii „The Best Voices in The World” jest pan Szymon Gniadkowski.

Wysoka forma naszych tancerzy przed Mistrzostwami została potwierdzona 28.11.2015 przez udział w Międzynarodowym Turnieju  Donau Cup 2015 w Wiedniu  i zdobycie przez formację EFEKT  1 miejsca  w Lidze 2 Latin.

MSNa Mistrzostwach Świata ,formacja EFEKT po brawurowo odtańczonej w eliminacjach choreografii została wysoko oceniona przez sędziów i znalazła się gronie 12 półfinalistów. Osiem z występujących formacji już na tym etapie pożegnało się z turniejem.

I tak rozpoczęły się kolejne zmagania w półfinałach. Formacja EFEKT miała niełatwe zadanie tańcząc zaraz po aktualnych mistrzach świata i bezpośrednio przed srebrnymi medalistami poprzednich Mistrzostw. Kolejny raz z ogromną energią i wdziękiem zaprezentowała się jurorom i bardzo żywo reagującej publiczności, która cały czas brawami  i głośnymi okrzykami nagradzała  występ  naszych tancerzy.

Ostatecznie EFEKT zajął 11 miejsce wyrównując osiągnięcia najlepszych polskich formacji  na MŚ z ostatnich lat. Poziom formacji z miejsc od 8 do 12 był bardzo wyrównany, wszystkie otrzymały noty  różniące się ułamkami punktu a o końcowej lokacie decydowały drobne detale dostrzeżone przez sędziów.

Był to bardzo udany debiut oświęcimskiej formacji na MŚ. Życzymy tancerzom oraz trenerom zespołu wiele zapału  i sił w dalszej realizacji swojej pasji  a także sukcesów w nowym sezonie 2016.

(AP)

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
11.4 ° C
13.4 °
9.9 °
78 %
2.6kmh
100 %
pt.
11 °
sob.
11 °
niedz.
7 °
pon.
1 °
wt.
4 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -