20 C
Zator
niedziela, 14 sierpnia 2022
- REKLAMA -

Puchar Polski w Białymstoku. Powrót naszych kolarzy do gry o złoto Mistrzostw Polski

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Trzy tygodnie odpoczynku od startów aby dobrze się zregenerować i rozpoczynamy nowy etap szkolenia, a w nim program przygotowań do Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym.

Pierwszy start kontrolny i konfrontację z krajową czołówką, nasze zawodniczki zaliczyły w ubiegły weekend w Białymstoku. Wiatr deszcz i wreszcie padający śnieg, nie odebrał ochoty do walki o najwyższe lokaty. Karolina Włoch zadebiutowała na nowym dla siebie rowerze i jej start to bardziej poligon doświadczalny i test sprzętu oraz własnych możliwości. Mimo to dzielnie walczyła o wysoką pozycję. Ostatecznie ulegając pięciu swoim doświadczonym koleżankom. Pecha miała Dagmara Drabik, która po uszkodzeniu sprzętu musiała do mety dojść pieszo. Bardzo interesująca była walka o miejsca na podium. Oczywiście pierwsze miejsce, należało do niepokonanej dotąd Olgi Wasiuk, ale o niższe stopnie walczyły cztery zawodniczki – w tym Rita Malinkiewicz. Choć dla reprezentantki Zatora, przez większość wyścigu, medal była na wyciągnięcie ręki, to jednak musiała zadowolić się czwartym miejscem w elicie, jednocześnie wygrywając kategorię U23. Druga w tej kategorii i szósta w kategorii elity, do mety dotarła Gabriela Wojtyła. Cieszy dobra jazda naszych pretendentek do medalu Mistrzostw, oraz fakt, iż nasz klub miał najliczniejszą drużynę w wyścigu kobiet open.

Najbliższe dwa weekendowe dni, spędzimy na treningach i wyścigu zaliczanym do Pucharu Polski. Będzie to jednocześnie rekonesans trasy w Lublinie, gdzie w styczniu odbędą się Mistrzostwa Kraju.

Sebastian Żabiński

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
20 ° C
22.3 °
18.5 °
81 %
2.5kmh
99 %
niedz.
24 °
pon.
29 °
wt.
30 °
śr.
30 °
czw.
30 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -