fot. Sebastian Żabiński

Trzy tygodnie odpoczynku od startów aby dobrze się zregenerować i rozpoczynamy nowy etap szkolenia, a w nim program przygotowań do Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym.

Pierwszy start kontrolny i konfrontację z krajową czołówką, nasze zawodniczki zaliczyły w ubiegły weekend w Białymstoku. Wiatr deszcz i wreszcie padający śnieg, nie odebrał ochoty do walki o najwyższe lokaty. Karolina Włoch zadebiutowała na nowym dla siebie rowerze i jej start to bardziej poligon doświadczalny i test sprzętu oraz własnych możliwości. Mimo to dzielnie walczyła o wysoką pozycję. Ostatecznie ulegając pięciu swoim doświadczonym koleżankom. Pecha miała Dagmara Drabik, która po uszkodzeniu sprzętu musiała do mety dojść pieszo. Bardzo interesująca była walka o miejsca na podium. Oczywiście pierwsze miejsce, należało do niepokonanej dotąd Olgi Wasiuk, ale o niższe stopnie walczyły cztery zawodniczki – w tym Rita Malinkiewicz. Choć dla reprezentantki Zatora, przez większość wyścigu, medal była na wyciągnięcie ręki, to jednak musiała zadowolić się czwartym miejscem w elicie, jednocześnie wygrywając kategorię U23. Druga w tej kategorii i szósta w kategorii elity, do mety dotarła Gabriela Wojtyła. Cieszy dobra jazda naszych pretendentek do medalu Mistrzostw, oraz fakt, iż nasz klub miał najliczniejszą drużynę w wyścigu kobiet open.

Najbliższe dwa weekendowe dni, spędzimy na treningach i wyścigu zaliczanym do Pucharu Polski. Będzie to jednocześnie rekonesans trasy w Lublinie, gdzie w styczniu odbędą się Mistrzostwa Kraju.

Sebastian Żabiński

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here