4.2 C
Zator
niedziela, 21 kwietnia 2024
- REKLAMA -

Nowe połączenie autobusowe Spytkowice – Andrychów!

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Mieszkańcy Zatora, Spytkowic czy Andrychowa doczekają się nowej linii autobusowej. Już wkrótce ruszy połączenie, którego dotąd w naszym regionie nie było!

Na prośbę społeczności burmistrz miasta Zator Mariusz Makuch powziął kroki, by uruchomić trasę między Spytkowicami i Andrychowem. To wynik problemu z jedną z firm przewozowych. Na stronie urzędu zamieszczono już ogłoszenie o zamówieniu na transport zbiorowy, chętni przewoźnicy mogą składać oferty do 24 lutego br.

Nowe połączenie komunikacyjne obejmować będzie obszary: Spytkowice – Miejsce – Smolice – Zator – Łowiczki – Gierałtowice – Wieprz – Andrychów, dzięki czemu mieszkańcy Łowiczek będą mieć możliwość skorzystania z przewozu do Zatora, a nawet Andrychowa. Wiadomo też, że dzienna liczba kursów w dni robocze wynosić będzie osiem w każdą stronę.

Nowa linia zostanie utworzona i dofinansowana z Fundusz rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej oraz z budżetu gminy Zator w ramach współpracy gminy z Województwem Małopolskim.

- REKLAMA -
Otomaticgroup

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
4.2 ° C
6.5 °
3 °
91 %
2.6kmh
100 %
niedz.
4 °
pon.
7 °
wt.
10 °
śr.
7 °
czw.
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -