10.7 C
Zator
czwartek, 30 marca 2023
- REKLAMA -

Nowe połączenie autobusowe Spytkowice – Andrychów!

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Mieszkańcy Zatora, Spytkowic czy Andrychowa doczekają się nowej linii autobusowej. Już wkrótce ruszy połączenie, którego dotąd w naszym regionie nie było!

Na prośbę społeczności burmistrz miasta Zator Mariusz Makuch powziął kroki, by uruchomić trasę między Spytkowicami i Andrychowem. To wynik problemu z jedną z firm przewozowych. Na stronie urzędu zamieszczono już ogłoszenie o zamówieniu na transport zbiorowy, chętni przewoźnicy mogą składać oferty do 24 lutego br.

Nowe połączenie komunikacyjne obejmować będzie obszary: Spytkowice – Miejsce – Smolice – Zator – Łowiczki – Gierałtowice – Wieprz – Andrychów, dzięki czemu mieszkańcy Łowiczek będą mieć możliwość skorzystania z przewozu do Zatora, a nawet Andrychowa. Wiadomo też, że dzienna liczba kursów w dni robocze wynosić będzie osiem w każdą stronę.

Nowa linia zostanie utworzona i dofinansowana z Fundusz rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej oraz z budżetu gminy Zator w ramach współpracy gminy z Województwem Małopolskim.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
10.7 ° C
12.9 °
7.2 °
64 %
3.9kmh
100 %
czw.
12 °
pt.
14 °
sob.
10 °
niedz.
7 °
pon.
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -