2.8 C
Zator
środa, 19 lutego 2020
- REKLAMA -

Geodeta utonął w Skawie. Znaleziono jego zwłoki

Musisz przeczytać

#BRZEŹNICA Poszukiwany przez policję

Wiesław Hardek urodzony 28 lipca 1958, syn Jerzego i Czesławy, zamieszkały w Brzeźnicy jest poszukiwany przez jednostkę KPP Wadowice na podstawie art. 286 §...

Absurdalne zachowanie kierowcy na trasie Zator – Wadowice VIDEO!

Filmik ukazuje kierowcę, który w dniu 13.02.2020 br. około godziny 20:13 na trasie Wadowice-Zator, obok siłowni na Rudzach "popisał" się totalnym brakiem rozsądku.. Powinien go...

Odwołane poszukiwania zaginionej oświęcimianki

Dziś (13.02.2020) w godzinach popołudniowych oświęcimska Policja została powiadomiona przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tychach o odnalezieniu zwłok kobiety tj. 47 –...

#GIERAŁTOWICE Zderzenie trzech samochodów. Jedna osoba poszkodowana

Dzisiaj (13.02) tuż przed godziną 9:00 na drodze wojewódzkiej Andrychów - Zator doszło do groźnego zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych i ciężarówki. Na miejsce...

Po dwóch dniach poszukiwań, w Skawie, za mostem kolejowym w Woźnikach, znaleziono zwłoki 28-letniego geodety, który wpadł do wody w okolicach zapory w Świnnej Porębie. Jednocześnie znaleziono inne zwłoki, nieznanego mężczyzny na Wiśle w Łączanach. Policja pod nadzorem prokuratury ustala okoliczności tych tragedii.

Smutna wiadomość: jak potwierdza nam Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach, we wtorek (23.02) po dwóch dniach poszukiwań, w wodach Skawy,  znaleziono zwłoki 28-letniego mężczyzny, geodety, który w poniedziałek (22.02) podczas pracy poniżej korony zapory w Świnnej Porębie, wpadł do wody. W tym samym dniu, po godzinie 15:00 znaleziono  tutaj kamizelkę odblaskową i jedno z urządzeń geodezyjnych, które używał i właśnie od zapory rozpoczęto poszukiwania. Drugie z takich urządzeń znaleziono kilka godzin później w nurcie rzeki poniżej mostu w Jaroszowicach.

W akcji poszukiwawczej brało udział kilkanaście zastępów strażaków zawodowych z JRG Wadowice jak i druhów ochotników z OSP, m.in. OSP Mucharz, OSP Koziniec Centrum, OSP Jaroszowice, OSP Inwałd, OSP Chocznia, OSP Klecza Dolna, OSP Tomice, OSP Radocza, OSP Witanowice, OSP Woźniki.

Strażacy przeszukiwali rzekę oraz jej brzegi, a także obstawili wszystkie mosty poniżej zapory w kierunku Wadowic aż do Zatora. Zamknięto również całkowicie śluzę na zaporze w Świnnej Porębie, co spowodowało obniżenie lustra rzeki o ponad metr. Do pomocy wezwano też ekipę płetwonurków z Nowego Sącza oraz Grupę Poszukiwawczo Ratowniczą OSP Kęty z psami. Skawę patrolowano także z powietrza przy pomocy śmigłowca.

Poszukiwania ze względu na zmrok zakończono przed godziną 18:00 w poniedziałek (22.02).Wznowiono je od wtorkowego (23.02) ranka. Niestety po kilku godzinach, około godziny 17:15potwierdziło się najgorsze: zwłoki geodety w nurtach Skawy, poniżej mostu kolejowego w Woźnikach znaleźli strażacy z OSP Woźniki.

Jednocześnie jak informuje nas policja i straż, w Wiśle, w Łączanach podczas poszukiwań odnaleziono kolejne zwłoki nieznanego mężczyzny. Trwa ich identyfikacja. Policja pod nadzorem prokuratury bada okoliczności zaginięcia mężczyzn i tego, w jaki sposób znaleźli się oni w nurcie rzeki.

źródło: wadowiceonline.pl

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
lekkie zachmurzenie
2.8 ° C
3.9 °
1 °
86 %
0.5kmh
18 %
śr
8 °
czw
5 °
pt
4 °
sob
6 °
nie
7 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -