8.9 C
Zator
niedziela, 20 września 2020
- REKLAMA -

Geodeta utonął w Skawie. Znaleziono jego zwłoki

Musisz przeczytać

#ZATOR To tutaj powstanie browar Brokreacja. I Ty możesz stać się udziałowcem.

Już wiemy, że browar Brokreacja powstanie w Zatorskiej Strefie Aktywności Gospodarczej na 46 arowej działce przy ulicy Stanisława Staszica 33. Będzie to  jeden z najnowocześniejszych...

#PRZECISZÓW Areszt dla podejrzanego o znęcanie, który złamał prokuratorskie zakazy

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze osadzili w areszcie 51 – letniego mężczyznę, który złamał prokuratorskie zakazy kontaktu oraz zbliżania się do matki, wydane...

#PRZECISZÓW Rajdy rowerowe w Dolinie Karpia

Stowarzyszenie Dolina Karpia zaprasza na cykl wydarzeń organizowanych przez Towarzystwo Turystyki Rowerowej "Cyklista" w Przeciszowie w ramach zadania pt. „Organizacja spotkań dla lokalnej społeczności...

#ZATOR Gmina Zebrania Wiejskie – podział funduszu sołeckiego

Zebrania Wiejskie mieszkańców sołectw Gminy Zator, zaplanowane na druga połowę  września, w sprawie podziału środków finansowych Funduszu Sołeckiego na rok 2020 odbędą się wg. poniższego...
- REKLAMA -

Po dwóch dniach poszukiwań, w Skawie, za mostem kolejowym w Woźnikach, znaleziono zwłoki 28-letniego geodety, który wpadł do wody w okolicach zapory w Świnnej Porębie. Jednocześnie znaleziono inne zwłoki, nieznanego mężczyzny na Wiśle w Łączanach. Policja pod nadzorem prokuratury ustala okoliczności tych tragedii.

Smutna wiadomość: jak potwierdza nam Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach, we wtorek (23.02) po dwóch dniach poszukiwań, w wodach Skawy,  znaleziono zwłoki 28-letniego mężczyzny, geodety, który w poniedziałek (22.02) podczas pracy poniżej korony zapory w Świnnej Porębie, wpadł do wody. W tym samym dniu, po godzinie 15:00 znaleziono  tutaj kamizelkę odblaskową i jedno z urządzeń geodezyjnych, które używał i właśnie od zapory rozpoczęto poszukiwania. Drugie z takich urządzeń znaleziono kilka godzin później w nurcie rzeki poniżej mostu w Jaroszowicach.

W akcji poszukiwawczej brało udział kilkanaście zastępów strażaków zawodowych z JRG Wadowice jak i druhów ochotników z OSP, m.in. OSP Mucharz, OSP Koziniec Centrum, OSP Jaroszowice, OSP Inwałd, OSP Chocznia, OSP Klecza Dolna, OSP Tomice, OSP Radocza, OSP Witanowice, OSP Woźniki.

Strażacy przeszukiwali rzekę oraz jej brzegi, a także obstawili wszystkie mosty poniżej zapory w kierunku Wadowic aż do Zatora. Zamknięto również całkowicie śluzę na zaporze w Świnnej Porębie, co spowodowało obniżenie lustra rzeki o ponad metr. Do pomocy wezwano też ekipę płetwonurków z Nowego Sącza oraz Grupę Poszukiwawczo Ratowniczą OSP Kęty z psami. Skawę patrolowano także z powietrza przy pomocy śmigłowca.

Poszukiwania ze względu na zmrok zakończono przed godziną 18:00 w poniedziałek (22.02).Wznowiono je od wtorkowego (23.02) ranka. Niestety po kilku godzinach, około godziny 17:15potwierdziło się najgorsze: zwłoki geodety w nurtach Skawy, poniżej mostu kolejowego w Woźnikach znaleźli strażacy z OSP Woźniki.

Jednocześnie jak informuje nas policja i straż, w Wiśle, w Łączanach podczas poszukiwań odnaleziono kolejne zwłoki nieznanego mężczyzny. Trwa ich identyfikacja. Policja pod nadzorem prokuratury bada okoliczności zaginięcia mężczyzn i tego, w jaki sposób znaleźli się oni w nurcie rzeki.

źródło: wadowiceonline.pl

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
całkowite zachmurzenie
8.9 ° C
12.2 °
7 °
93 %
2.6kmh
100 %
nie
20 °
pon
24 °
wt
27 °
śr
27 °
czw
24 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -