18.8 C
Zator
wtorek, 6 czerwca 2023
- REKLAMA -

Sprawca napadów na sklepy złapany

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Sprawca rozbojów w placówkach handlowych trafił do aresztu. Jest podejrzany o dokonanie kilkunastu czynów na terenie Małopolski zachodniej i Śląska.

Jakiś czas temu pisaliśmy min. o jednym z jego rozbojów tj. napadzie na sklep przy ulicy Wadowickiej .

Pod koniec zeszłego tygodnia małopolscy policjanci z Oświęcimia „wytropili”, a następnie wraz z policjantami z Chrzanowa   – zatrzymali  28 –  letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego, podejrzanego o szereg rozbojów, dokonanych w placówkach handlowych na terenie Małopolski zachodniej i Śląska.  Policjanci postawili mu już kilka zarzutów i razem z Prokuraturą wystąpili z wnioskiem o areszt, do którego przychylił się sąd.

fot. KPP Oświęcim

Przez kilka ostatnich miesięcy oświęcimscy policjanci intensywnie pracowali nad ustaleniem sprawcy rozbojów w placówkach handlowych, do których doszło na przełomie października i listopada ubr.  na terenie powiatu oświęcimskiego. Za każdym razem sprawca działał podobnie, wybierał sklep znajdujący się na peryferiach miejscowości, a następnie w dogodnej chwili wchodził do placówki i grożąc ekspedientce nożem zabierał pieniądze z kasy i znikał.  Oświęcimscy policjanci wszczęli poszukiwania sprawcy, wdrażając  szereg czynności łącznie z publikacją zdjęć z monitoringu zarejestrowanych podczas jednego z rozbojów. Do podobnych zdarzeń zaczęło również  dochodzić  na terenie sąsiednich powiatów, w związku z czym  nasunęło się podejrzenie, że czynów mógł dopuścić się ten sam sprawca.  W połowie lutego br. żmudna analiza zebranych śladów przyniosła oczekiwany efekt, naprowadzając  policjantów na trop sprawcy. Z policyjnych ustaleń wynikało, że  związek z rozbojami miał  28 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego.

Oświęcimscy kryminalni współpracując z chrzanowskimi policjantami przystąpili do zatrzymania  28 – latka. Podejrzanego zatrzymano na terenie Chrzanowa, a następnie trafił on do oświęcimskiej komendy Policji. Podczas przeszukania policjanci natrafili na dowody potwierdzające jego udział w rozbojach.   W związku z dokonanymi napadami  postawiono mu już kilka zarzutów dokonania rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia,  jednakże  lista ta nie jest jeszcze zamknięta, gdyż z posiadanych informacji wynika, że mężczyzna ma również związek podobnymi czynami dokonanymi na terenie powiatów wadowickiego, chrzanowskiego, olkuskiego i krakowskiego oraz Jaworzna w woj. śląskim. A to dopiero wstępne ustalenia. W weekend na wniosek Policji i Prokuratury podejrzany trafił przed oblicze sędziego, który orzekł wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

info. KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
18.8 ° C
21.4 °
17.2 °
66 %
2kmh
100 %
wt.
21 °
śr.
21 °
czw.
20 °
pt.
22 °
sob.
23 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -