Taki wynik był już odnotowany w kategoriach kobiecych. Tym razem, po raz pierwszy w historii klubu, nasz zawodnik, sięga po zwycięstwo w kategorii elita mężczyzn, podczas zawodów rozegranych w ramach Pucharu Polski.

Michał Topór od roku rozpoczął pracę z trenerem naszego klubu, co naturalnie spowodowało, iż student AGH Kraków zasilił szeregi zatorskiej grupy kolarzy. Stały wzrost formy doprowadził do bardzo dobrych wyników sportowych. Michał został dostrzeżony i powołany do kadry narodowej. Zajmował wysokie pozycje w wyścigach rangi ogólnopolskiej. Jednak triumf w PP XCO to jego pierwsze zwycięstwo w karierze. Przypomnijmy, że tydzień temu został Mistrzem Polski w maratonach MTB wśród zawodników do lat 23.

Również znakomicie spisała się Gabriela Wojtyła. Zwyciężyła pewnie w swojej kategorii i zajęła drugie miejsce w elicie kobiet, zaskakująco niewielką stratą do liderki Pucharu Polski. Gabriela przez początkową część wyścigu przewodziła stawce i zdecydowanie nadrabiała dystans na najtrudniejszych fragmentach trasy. Ostatecznie zwyciężyła z dużą przewagą wśród zawodniczek do lat 23. Do końca pucharowych zmagań pozostały jeszcze 2 tygodnie. Wtedy też poznamy najlepszych polskich kolarzy całego sezonu 2017. W klasyfikacji generalnej, po sześciu wyścigach zarówno wśród Panów jak i Pań nasi zwodnicy zajmują 2 lokatę!

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here