11 C
Zator
poniedziałek, 13 lipca 2020
- REKLAMA - Noclegi, restauracja Zator

ZATOR. Zawody Boccia 2017 w Caritasie

Musisz przeczytać

#ZATOR Scandinavia Marine już otwarta! FOTO / WIDEO relacja

3 lipca miało miejsce oficjalne otwarcie Scandinavia Marine, czyli pierwszego w Polsce hotelu zbudowanego z kontenerów morskich. Obiekt niewątpliwie przyciąga swoim designerskim wyglądem. 40...

#ZATOR Utrudnienia na ulicy Słowackiego

Urząd Miejski w Zatorze uprzejmie informuje, że od dnia 13.07.2020 r. rozpoczynają się  roboty polegające na wykonaniu progu zwalniającego z przejściem dla pieszych przy...

#ZATOR Pyszne śniadania serwuje Revel

Zapraszamy na naturalnie pyszne śniadania do restauracji Revel, codziennie w godzinach 9:00 - 11:00. Wyjątkowy klimat, cudowny aromat kawy i wybór świeżych produktów to oferta...

Puchar Polski MTB Warszawa – ORLEN GRAND PRIX 2020

W sporcie chwali się tylko za wyniki. Najczęściej za zwycięstwo. W obecnej sytuacji my będziemy chwalić swoich zawodników za walkę do końca. Walkę o...
- REKLAMA -

Emocjonujące rozgrywki sportowe Boccia 2017 w Domu Pomocy Społecznej Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Zatorze

W dniu 6 lipca 2017 Dom Pomocy Społecznej w Zatorze już po raz trzeci był organizatorem rozgrywek sportowych w paraolimpijskiej dyscyplinie sportowej boccia.

Proste zasady gry, brak ograniczeń wiekowych i przede wszystkim możliwość udziału w grze dla osób z różnymi niepełnosprawnościami fizycznymi i intelektualnymi sprawiają, że boccia staje się dyscypliną bardzo popularną i dostępną dla każdego. Jest to doskonały sposób na integrację osób niepełnosprawnych, a także niepełnosprawnych ze sprawnymi. Boccia ma także walor terapeutyczny, ponieważ daje szansę na wzmocnienie obrazu samego siebie, rozwija ciało i umysł, stwarza dobrą okazję do nawiązywania kontaktów społecznych, budowania nowych relacji, czy też umacniania tych już istniejących. Jest to gra emocjonująca, w której możliwe jest zastosowanie wielu rozwiązań taktycznych.

Boccia jest rozgrywana na kwadratowym boisku, piłkami w kolorze czerwonym i niebieskim (po sześć dla każdej drużyny) oraz jedną białą (jack). Celem gry jest umieszczenie w bezpośrednim sąsiedztwie jacka swoich bil (liczą się tylko te, które są bliżej białej bili, niż najbliższa bila przeciwnika, podobnie jak w grze w bule lub w curlingu).

Tym razem w rozgrywkach bocci, organizowanych przez DPS w Zatorze, wzięli udział mieszkańcy z dziewięciu Domów Pomocy Społecznej, tj. z Bobrka, Bulowic, Płazy, Izdebnika, Wadowic z ul. Parkowej, Lwowskiej i Pułaskiego, a także z Zebrzydowic oraz Zatora.

Trzyosobowe drużyny biorące udział z zawodach zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowały na zasadzie „każdy z każdym”. Następnie pierwsze dwie drużyny z każdej grupy rywalizowały między sobą w ścisłym finale.

Rozgrywkom bocci i w tym roku towarzyszyła wspaniała atmosfera, wzmocniona aktywnym dopingiem zgromadzonych kibiców, którzy poprzez energetyczne zawołania ubogacone oklaskami, wystukiwanym kibicowskim rytmem oraz przyśpiewkami wzmacniali jakość sportowych przeżyć.

Zwycięzcami w tegorocznych rozgrywkach Boccia 2017 w Zatorze zostali zawodnicy z wadowickiego DPS przy ul. Parkowej, drugie miejsce zajęli gospodarze, drużyna z zatorskiego DPS, a trzecie –  sportowcy z DPS w Wadowicach przy ul. Pułaskiego.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy odwagi, wytrwałości oraz pięknej współpracy!

Rozgrywki bocci to jedna z wielu propozycji zatorskiego Domu służących ubogaceniu życia mieszkańców DPS. To kolejna szansa, by: być z drugim człowiekiem, podkreślać wartość wzajemnych relacji, przełamywać wewnętrzne bariery i dostrzegać potencjał tkwiący w każdym człowieku, także niepełnosprawnym.

Warto dodać, że znaczącą pomoc w przygotowanie tegorocznych zawodów wnieśli: Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze z Panią Dyrektor Elżbietą Mostowik na czele, Ochotnicza Straż Pożarna z Zatora oraz opiekujący się terenem, na którym odbyło się wydarzenie, p. Rafał Kajfasz.

Swoje wsparcie zaoferowały również (w kolejności alfabetycznej):

  • Apteka „Centrum” w Zatorze SJ – Agata Stupka,
  • Apteka „Dr.Max” z Oświęcimia,
  • Apteka „Pod Lwem”- Janina Przewoźniak,
  • Hurtownia Elektryczno-Wentylacyjna – Robert Rospond,
  • Kebab s.c. Zator – Iwona Pasierbek, Dominik Szwed,
  • Kosek Spółka Jawna – Apteka „Nowa Zatorska”,
  • „POL–ENSA” Sp. z o.o. – Teresa Polanek,
  • Sklep Spożywczo–Przemysłowy Anna Górecka,
  • Sklep Wielobranżowy – Andrzej Bercol.

Katarzyna Wiśniewska, rzecznik prasowy DPS

- REKLAMA - Noclegi, restauracja Zator

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
rozproszone chmury
11 ° C
12 °
10.6 °
87 %
1kmh
40 %
pon
19 °
wt
22 °
śr
24 °
czw
19 °
pt
13 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -