1.5 C
Zator
czwartek, 2 lutego 2023
- REKLAMA -

ZATOR. Zawody Boccia 2017 w Caritasie

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Emocjonujące rozgrywki sportowe Boccia 2017 w Domu Pomocy Społecznej Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Zatorze

W dniu 6 lipca 2017 Dom Pomocy Społecznej w Zatorze już po raz trzeci był organizatorem rozgrywek sportowych w paraolimpijskiej dyscyplinie sportowej boccia.

Proste zasady gry, brak ograniczeń wiekowych i przede wszystkim możliwość udziału w grze dla osób z różnymi niepełnosprawnościami fizycznymi i intelektualnymi sprawiają, że boccia staje się dyscypliną bardzo popularną i dostępną dla każdego. Jest to doskonały sposób na integrację osób niepełnosprawnych, a także niepełnosprawnych ze sprawnymi. Boccia ma także walor terapeutyczny, ponieważ daje szansę na wzmocnienie obrazu samego siebie, rozwija ciało i umysł, stwarza dobrą okazję do nawiązywania kontaktów społecznych, budowania nowych relacji, czy też umacniania tych już istniejących. Jest to gra emocjonująca, w której możliwe jest zastosowanie wielu rozwiązań taktycznych.

Boccia jest rozgrywana na kwadratowym boisku, piłkami w kolorze czerwonym i niebieskim (po sześć dla każdej drużyny) oraz jedną białą (jack). Celem gry jest umieszczenie w bezpośrednim sąsiedztwie jacka swoich bil (liczą się tylko te, które są bliżej białej bili, niż najbliższa bila przeciwnika, podobnie jak w grze w bule lub w curlingu).

Tym razem w rozgrywkach bocci, organizowanych przez DPS w Zatorze, wzięli udział mieszkańcy z dziewięciu Domów Pomocy Społecznej, tj. z Bobrka, Bulowic, Płazy, Izdebnika, Wadowic z ul. Parkowej, Lwowskiej i Pułaskiego, a także z Zebrzydowic oraz Zatora.

Trzyosobowe drużyny biorące udział z zawodach zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowały na zasadzie „każdy z każdym”. Następnie pierwsze dwie drużyny z każdej grupy rywalizowały między sobą w ścisłym finale.

Rozgrywkom bocci i w tym roku towarzyszyła wspaniała atmosfera, wzmocniona aktywnym dopingiem zgromadzonych kibiców, którzy poprzez energetyczne zawołania ubogacone oklaskami, wystukiwanym kibicowskim rytmem oraz przyśpiewkami wzmacniali jakość sportowych przeżyć.

Zwycięzcami w tegorocznych rozgrywkach Boccia 2017 w Zatorze zostali zawodnicy z wadowickiego DPS przy ul. Parkowej, drugie miejsce zajęli gospodarze, drużyna z zatorskiego DPS, a trzecie –  sportowcy z DPS w Wadowicach przy ul. Pułaskiego.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy odwagi, wytrwałości oraz pięknej współpracy!

Rozgrywki bocci to jedna z wielu propozycji zatorskiego Domu służących ubogaceniu życia mieszkańców DPS. To kolejna szansa, by: być z drugim człowiekiem, podkreślać wartość wzajemnych relacji, przełamywać wewnętrzne bariery i dostrzegać potencjał tkwiący w każdym człowieku, także niepełnosprawnym.

Warto dodać, że znaczącą pomoc w przygotowanie tegorocznych zawodów wnieśli: Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze z Panią Dyrektor Elżbietą Mostowik na czele, Ochotnicza Straż Pożarna z Zatora oraz opiekujący się terenem, na którym odbyło się wydarzenie, p. Rafał Kajfasz.

Swoje wsparcie zaoferowały również (w kolejności alfabetycznej):

  • Apteka „Centrum” w Zatorze SJ – Agata Stupka,
  • Apteka „Dr.Max” z Oświęcimia,
  • Apteka „Pod Lwem”- Janina Przewoźniak,
  • Hurtownia Elektryczno-Wentylacyjna – Robert Rospond,
  • Kebab s.c. Zator – Iwona Pasierbek, Dominik Szwed,
  • Kosek Spółka Jawna – Apteka „Nowa Zatorska”,
  • „POL–ENSA” Sp. z o.o. – Teresa Polanek,
  • Sklep Spożywczo–Przemysłowy Anna Górecka,
  • Sklep Wielobranżowy – Andrzej Bercol.

Katarzyna Wiśniewska, rzecznik prasowy DPS

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady śniegu
1.5 ° C
3.2 °
0.6 °
97 %
7.7kmh
100 %
czw.
2 °
pt.
3 °
sob.
1 °
niedz.
0 °
pon.
-3 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -