17.7 C
Zator
środa, 24 lipca 2024
- REKLAMA -

Energylandia – inwestycje na kolejne lata

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Konferencja prasowa nt. inwestycje Energylandii

PREMIERA SPEED WATER COASTER

Speed Water Coaster uruchomiony 2 kwietnia w Energylandia to obecnie najwyższy i najszybszy na świecie Roller Coaster wodny.

Zjawiskowe połączenie ekstremalnego Roller Coastera i przejażdżki wodnej; to atrakcja przekraczająca osiągnięte jak dotąd parametry podobnych atrakcji w skali całej planety.

Tematyzacja atrakcji to wielka piracka przygoda, rzucająca pasażerom prawdziwe wyzwanie dla ich odwagi w związku z wysokością konstrukcji; sam wjazd na wysokość 60 metrów stanowi nieprawdopodobne emocje i  serwuje potężny zastrzyk adrenaliny. Fenomenalny i spektakularny Speed osiąga niebotyczną prędkość aż 110 km/h co w konfrontacji z jego potężną wysokością gwarantuje nieziemskie wprost doznania. Wagoniki Speeda mogą zabrać jednorazowo aż 10 osób, co w połączeniu z kilkoma łodziami daje bardzo dobrą przepustowość tej atrakcji, a czas przejazdu od momentu wejścia do wagonika do wyjścia z niego to około 118 sekund! Ten wyjątkowy Water Coaster to aż 688 metrów toru z licznymi zakrętami, spadkami oraz kilkoma wodnymi niespodziankami.

Speed powstał przy współpracy ze szwajcarską firmą Intamin, która jest producentem najnowocześniejszych urządzeń w parkach rozrywki na całym świecie, otwarcie tej atrakcji to zatem nasz wspólny sukces na skalę całego świata.

Atrakcja jest dostępna już dla osób o wzroście 140 cm., jesteśmy przekonani że niebawem stanie się jedną z bardziej lubianych i popularnych atrakcji wśród młodzieży i dorosłych.

Warto skusić się na tę przygodę, ponieważ fantastycznie oddziałuje ona na nasze zmysły, postrzeganie rzeczywistości oraz naszych własnych ograniczeń, które Speed skutecznie pokona.

Water Coaster Speed to najnowsze odkrycie Energylandii, jesteśmy niezwykle dumni z realizacji tej inwestycji szczególnie, że nie będzie takiego nigdzie indziej w Europie, w USA czy nawet w Chinach – będzie u nas, w Polsce, w Zatorze!

INWESTYCJE 2019-2020

  • Budowa pierwszego Hotelu, o standardzie 4-gwiazdkowym w latach 2019-2020.

Będzie to pierwszy hotel Energylandii, dedykowany rodzinom. Będzie on pierwszym z planowanego całego kompleksu hotelowego zlokalizowanego wokół Energylandii. Hotel ten wybudowany będzie w standardzie 4 gwiazdkowym. Wyróżniać się będzie włoską architekturą nawiązującą do pięknej Wenecji i charakterystycznych kamienic ulokowanych wokół kanału z gondolami. Centralna część zabudowany zostanie przeszklona tworząc przytulne patio z kawiarniami i punktami usługowymi. Na parterze znajdzie się także kompleks SPA z rozbudowaną ofertą zabiegów relaksacyjnych.

Cały hotel podzielony zostanie na 2 części:

  • noclegową, w której każdy pokój posiał będzie wyjątkowe dziecięce akcenty

W części tej znajdzie się też duża bawialnia dla dzieci.

  • konferencyjno-restauracyjną, stwarzająca idealne warunki do organizacji imprez okolicznościowych, spotkań branżowych, czy biznesowych. Znajdą się tu dwie restauracje jak i dwie sale konferencyjne, które będzie można scalać w jedną potężną przestrzeń.

Pierwszy hotel Energylandii oferować będzie 120 pokoi / apartamentów w tym 530 łóżek. W część konferencyjnej łączna, maksymalna ilość miejsc wyniesie około 456.

Nowy obszar do zabudowy

Na konferencji prasowej wieńczącej sezon 2016 podaliśmy informację o planowanych 112 hektarach docelowej powierzchni, która ma być zabudowana w przeciągu najbliższych 7 lat! Planowany teren rozbudowy do roku 2020 został powiększony do rozmiarów 150 hektarów. Obszar ten pozwoli Energylandii plasować się w czołówce największych parków rozrywki w Europie, co z pewnością przyczyni się do zwiększonej liczby Odwiedzających z krajów Europy zachodniej. 

INWESTYCJE NA KOLEJNE LATA

Wooden Roller Coaster 

Drewniane Roller Coastery to duma wielu parków rozrywki na całym świecie, dlatego w przeciągu najbliższych lat planujemy inwestycję, która wyróżni nas w branży.  Tak zwany Wooden Coaster powstanie w Zatorze i będzie największą tego typu konstrukcją na świecie.

Pierwsze klasyczne Roller Coastery wykonywane były właśnie z drewna. Konstrukcje drewnianych kolejek wyróżnia nie tylko masywna budowa, ale także air-time, czyli ujemne przeciążenia, które powstają na szczytach wzniesień – powodując wrażenie lekkiego unoszenia się w powietrzu. Pierwszą drewnianą kolejkę zaprojektował Amerykanin Adna Thompson dla wesołego miasteczka Coney Island w Nowym Jorku.

Obecnie najwyższymi drewnianymi Roller Coasterami są T Express Everland, znajdujący się Korei Południowej oraz Wildfire w Szwecji.

Double Launch Coaster z podwójnym wyrzutem magnetycznym

Znany Gościom Energylandii Roller Coaster Formuła to zupełnie inna konstrukcja kolejki górskiej niż pozostałych tego typu atrakcji znajdujących się w naszym Parku Rozrywki. Zaprezentowana w 2016 roku Formuła okazała się prawdziwym hitem, dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom Odwiedzających i w planach rozwoju na najbliższe lata zaplanowaliśmy budowę Roller Coastera podobnego do Formuły, z podwójnym wyrzutem magnetycznym.

Warto przypomnieć, że jest to instalacja opierająca się przede wszystkim na osiąganiu maksymalnej prędkości wagoników w jak najkrótszym czasie. W planowanej inwestycji wbijani w fotel będziemy nie tylko tuż po starcie kolejki, ale także podczas jazdy. Planowana konstrukcja będzie „wystrzeliwać” wagoniki niczym pocisk, z zawrotnym przyspieszeniem, większym niż przyspieszenie bolidów formuły jeden.

Planowany Roller Coaster z podwójnym wyrzutem magnetycznym będzie miał jeszcze bardziej imponujące parametry niż znana dotychczas Formuła.

Wysokość planowanej konstrukcji sięgać będzie ponad 40 metrów, a długość trasy mierzyć będzie 1300 metrów. Zainstalowane aż 3 pociągi zagwarantują nam ekscytującą przejażdżkę między innymi dzięki 5 inwersjom.

 

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie umiarkowane
17.7 ° C
19.4 °
16.6 °
67 %
1.3kmh
76 %
śr.
22 °
czw.
22 °
pt.
24 °
sob.
29 °
niedz.
24 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -