0.5 C
Zator
wtorek, 31 stycznia 2023
- REKLAMA -

Czas pożegnań i podsumowań – Rada Miejska w Zatorze (2010 – 2014)

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

sprawozdanie-dzialalnosc-rady-gminy-zatorWe wtorek, 28 października 2014 roku, odbyła się ostatnia LX Sesja Rady Miejskiej w Zatorze. Przewodniczący rady, Stanisław Orlicki, zaprezentował podczas tego spotkania sprawozdanie z działalności Rady Miejskiej VI Kadencji.

W telegraficznym skrócie postaraliśmy się streścić informacje zawarte w sprawozdaniu, całość dokumentu dostępna jest po kliknięciu w obrazek w prawej części ekranu.

W przeciągu czterech lat Rada Miejska w Zatorze odbyła 60 posiedzień Sesji, w tym 5 sesji nadzwyczajnych i 8 uroczystych.

Podjęto 478 uchwał. Niektóre z nich dotyczyły:

 • nadania statutów dla ZSiSSM w Grodzisku oraz WZS w Zatorze,
 • uchwalenia Planu Gospodarki Odpadami dla Gminy Zator,
 • nadania ZSO w Podolszu imienia Tadeusza Kopernika,
 • opracowania własnych znaków Gminy Zator – flag, chorągwi, pieczęci oraz innych atrybutów władzy.

W połowie 2011 roku ustanowiono tytuł Honorowego Obywatela Gminy Zator. Nadany został trzem kolejnym osobom: Pani Marii Dudzińskiej-Gryofine (11.11.2011 r.), Pani Grażynie Korpal (10.11.2012 r.) oraz Panu Dr Hajdo-Lajosowi (10.11.2013 r.).

na podstawie informacji UM w Zatorze

- REKLAMA -

Popularne

1 KOMENTARZ

 1. Szanowni Państwo,
  osobiście nie znam Tadeusza Kopernika. Fajnym musi być patronem szkoły, taki nowy, pewnie entuzjasta obecnego Bur Bierna. Zacznę jednak od podsumowania pracy radnych. Otóż 60 razy spotykali się wg oficjalnej informacji. Rok ma 365 dni a kadencja trwa 4 lata. Zatem w czasie kadencji upłynęło 1460 a oni spotkali się 60 razy w tym na uroczystych zakrapianych sesjach. Cóż, przejdźmy do innych wyliczeń. Ile kasy maja radni za sesję? Z kilkaset złotych. Nie skrzywdzę zatem nikogo, jeśli uśrednię miesięczną kwotę do 700 zł. I komisje i dodatki i ryczałt i delegacje. Przypuśćmy więc, że co miesiąc każdy z zatorskich radnych otrzymywał 700 zł. Czy wliczone są również wyjazdy służbowe za granicę? Nie, więc przyjmijmy 700 zł miesięcznie nieopodatkowanych pieniędzy podatników. 700 x 12 miesięcy 8400 zł x 15 radnych. Oczywiście nie wliczam, a powinienem pensję Przewodniczącego Rady. Wyliczona kwota to 126000,00 zł i razy 4 lata = ponad pół miliona złotych dla radnych głosujących za decyzjami burmistrza, który robi co chce. A co w tym czasie zrobiono? Zacytuję za wyżej wspomnianym artykułem w telegraficznym skrócie. Oto dokonania, ciężka praca, bo to wszak: ”
  nadania statutów dla ZSiSSM w Grodzisku oraz WZS w Zatorze,
  uchwalenia Planu Gospodarki Odpadami dla Gminy Zator,
  nadania ZSO w Podolszu imienia Tadeusza Kopernika,
  opracowania własnych znaków Gminy Zator – flag, chorągwi, pieczęci oraz innych atrybutów władzy.”
  Super, świetnie, wspaniale. Sam bym to zrobił. Lecz to nie wszystko, ponadto czytam: ” W połowie 2011 roku ustanowiono tytuł Honorowego Obywatela Gminy Zator. Nadany został trzem kolejnym osobom: Pani Marii Dudzińskiej-Gryofine (11.11.2011 r.), Pani Grażynie Korpal (10.11.2012 r.) oraz Panu Dr Hajdo-Lajosowi (10.11.2013 r.).

  Ile to kosztowało? Ile kosztowały delegacje, gdzie mieszkali goście i kto za to płacił? Władza staje się coraz bardziej bezczelna? Może nie… To sprawdźmy ile zarobił Bur Bier w tej kadencji.
  Sprawdzimy rok 2013 i przyjmiemy średnie wynagrodzenie. Nie wiemy wszak ile kasy otrzymał z delegacji i innych uposażeń. Z tego co wiem, delegacji nie wpisuje się w oświadczenie majątkowe. Prezentów poniżej jakiejś tam kwoty też nie. Zatem wg oświadczenia majątkowego http://bip.malopolska.pl/umzator/Article/id,187043.html
  Burmistrz podał kwotę netto 122911,44 a nie kwotę brutto, choć taką wymaga się przy świadczeniach np w OPS. Dochód brutto byłby o wiele wyższy! Inteligentny ten nasz Burmistrz. Przyjmijmy tą wartość za średnią kwotę nie wliczając najmu i innych dochodów, których w sposób oczywisty nie miałby, gdyby nie byłby burmistrzem. Niech więc nie spiera się z tym wyliczeniem, że tą kwotę policzymy za 4 lata kadencji. Jeśli będzie się srożył i oskarżał, możemy się wgryźć dokładniej w jego dochody, dochody z pieniędzy podatników.
  Kontynuując, policzmy:
  122911,44 zł x 4 lata = uwaga, w ciągu czterech lat burmistrz zarobił prawie pół miliona złotych, nie wliczając innych korzyści. Tyle co 15-stu miejskich radnych. Pół miliona razy 3 kadencję to półtora miliona zł. I proszę się nie czepiać za uogólnienie kwot, ponieważ w latach wcześniejszych inaczej kształtowały się dochody, wydatki, inflacja. Kalkulacja wydaje się uczciwa.
  Niezła kasa za bycie miejscowym celebrytą, nieprawdaż? A skoro będzie się bronił, że ciężko pracuje, niech zrezygnuje z funkcji. Łatwo pisać o tym co się zrobiło, za pieniądze podatników. Jednak nie to jest najbardziej frapujące. Najbardziej egoistyczne, zahaczające wręcz o megalomanię jest to, że tenże Jegomość sam siebie, za pomocą swoich pachołków z Rady Miasta, zrobił się Honorowym Obywatelem. Gdybym został burmistrzem lub gdybym mógł wpłynąć na decyzję odnośnie Honorowego Obywatela naszego miasta, naszej gminy, to pierwszy podjąłbym starania, złożyłbym wniosek o anulowanie tego tytułu, temu, który sam sobie go nadał. Polityczna poprawność stanowi, że żaden władca, poza oczywiście rządami dyktatorów, nie nadaje sobie tytułów w czasie sprawowania urzędu. Czyżby w Zatorze rządził dyktator oderwany od rzeczywistości?
  Pozdrawiam i życzę mądrych wyborów 16 listopada
  Anty Biernat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady śniegu
0.5 ° C
2.3 °
-0.6 °
97 %
6.2kmh
100 %
wt.
1 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
3 °
sob.
1 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
%d bloggers like this: