1.3 C
Zator
środa, 1 lutego 2023
- REKLAMA -

Czad zaatakował – małżeństwo w szpitalu

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W dniu 29 października para małżeńska z Zebrzydowic skarżyła się na poczucie osłabienia i bóle głowy. Syn postanowił nie bagatelizować sprawy i zawiózł rodziców do ośrodka zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Po tym jak lekarz uznał, że przyczyną złego samopoczucia może być zatrucie czadem, zadecydował o skierowaniu pacjentów do wadowickiego szpitala.

Kiedy małżeństwo przebywało w ośrodku zdrowia, gdzie upewniono się, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, na miejsce zamieszkania przybyli strażacy z JRG Wadowice w towarzystwie druhów z OSP Kalwaria Zebrzydowska. Zbadali wnętrze budynku specjalistycznym czujnikiem, ten jednak nie wykazał obecności tlenku węgla. Postanowiono dokładnie przewietrzyć pomieszczenie ogrzewane piecem węglowym, aby zapewnić całkowite bezpieczeństwo mieszkańcom domu.

Tym razem na całe szczęście szybka reakcja rodziny pozwoliła uniknąć utraty zdrowia czy nawet życia. Pamiętajmy, że czad to gaz bezwonny i niewidoczny dla ludzkiego oka. Kiedy znajdziemy się pod jego wpływem, prawdopodobnie będzie za późno, aby samemu wezwać pomoc. Warto zaopatrzyć się w czujnik czadu – najtańsze kosztują nieco ponad 30 zł, za specjalistyczne detektory należy zapłacić około 700 zł. Nawet najprostszy czujnik minimalizuje ryzyko utraty zdrowia lub życia przy zetknięciu z czadem.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
opady śniegu
1.3 ° C
2.9 °
-0 °
98 %
8.8kmh
100 %
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
3 °
sob.
1 °
niedz.
-2 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -