9.6 C
Zator
poniedziałek, 26 października 2020
- REKLAMA -
strony www dla noclegów

Żywy obraz papieża z 20 tys. kwiatów – Ogród Jana Pawła II w Inwałdzie otwarty!

Musisz przeczytać

#ZATOR Poważny wypadek. Lądował śmigłowiec

18 października 2020 po godzinie 20.00 służby ratunkowe interweniowały w związku z wypadkiem drogowym do którego doszło w Zatorze na ulicy Grabskiego. Jak wstępnie ustalili...

#ZATOR Odbądź kwarantannę w Scandinavia Resort&Marine

Odbądź kwarantannę w komfortowych warunkach. Z powodu panującej pandemii koronawirusa wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności i oddajemy nasz obiekt noclegowy na potrzeby kwarantanny. W komfortowych...

#ZATOR Dolina Karpia. Nabór wniosków 12/2020

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Dolina Karpia działająca na terenie gmin: Brzeźnica, Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów, Spytkowice, Tomice, Zator informuje o możliwości składania wniosków o...

#ZATOR Kolejne podmioty ze znakiem promocyjnym Dolina Karpia wybrane

Dnia 20 października odbyło się posiedzenie Kapituły przyznawania Znaku Promocyjnego Dolina Karpia. Celem spotkania była ocena wniosków o przyznanie znaku producentom/usługodawcom takim jak: ...
- REKLAMA -

Turyści odwiedzający Park Miniatur w Inwałdzie mogą już podziwiać Ogród Jana Pawła II. To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie na 3 ha powierzchni ułożono z roślin i kamieni ogromny wizerunek papieża Polaka. W dniu 17 września 2014 roku miało miejsce wielkie otwarcie tej części kompleksu.

fot. WadowiceOnline
fot. WadowiceOnline

Do stworzenia tego niepowtarzalnego, żywego obrazu potrzebne było ok. 20 tys. odpowiednio dobranych roślin. Różnobarwne drzewa, krzewy, kwiaty, a także tony kamieni i żwiru tworzą teraz spójną całość. Całość, która z lotu ptaka robi piorunujące wrażenie.

Każdy, kto odwiedzi Ogród Jana Pawła II w Inwałdzie, przyczyni się do pomocy osobom niepełnosprawnym i ich rodzicom. Część dochodu z biletów jest bowiem przeznaczana na rzecz Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach. W ten sposób nowo otwarty ogród jest nie tylko wyjątkową atrakcją turystyczną, ale również kontynuacją dobroczynnego dzieła zapoczątkowanego przez Karola Wojtyłę.

fot. WadowiceOnline
fot. WadowiceOnline

Centrum żywej kompozycji stanowi oczywiście papieski wizerunek. Twarz została odwzorowana w oparciu o zdjęcie Arturo Mariego, osobistego fotografa Jana Pawła II. Jak potwierdzają odwiedzający, to doskonały wybór. Wybrana fotografia ukazuje papieża takim, jakim był naprawdę. Zamyślonym i mądrym, ale jednocześnie pogodnym i pełnym optymizmu człowiekiem. Obok roślinnego portretu widnieją dwie budowle, z którymi Karol Wojtyła był mocno związany. Pierwsza to oczywiście bazylika Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, a druga to Bazylika św. Piotra w Rzymie.

Choć kolosalny obraz robi wrażenie, na odwiedzających czekają jeszcze inne atrakcje. Na terenie ogrodu można oglądać fotografie przedstawiające poszczególne elementy z życia papieża czy fragmenty książki „Kwiaty Jana Pawła II” autorstwa Janusza Poniewierskiego.

fot. WadowiceOnline
fot. WadowiceOnline

- REKLAMA -

Popularne

3 KOMENTARZE

  1. To jest przepiękne. Brak słów podziwu. Wielki uznanie dla pomysłodawców i wykonawców. Nie mam słów podziwu dla tego piękna i dla czci Wielkiego Człowieka. Bóg Zapłać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
mgła
9.6 ° C
10.6 °
8.3 °
93 %
1kmh
90 %
pon
18 °
wt
17 °
śr
16 °
czw
15 °
pt
9 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -