18 C
Zator
niedziela, 23 czerwca 2024
- REKLAMA -

System Informacji Lokalnej informuje i ostrzega

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Od kilku miesięcy na rynku urządzeń mobilnych można spotkać aplikację, która bez jakichkolwiek kosztów dla użytkownika i samorządu informuje o sprawach najważniejszych dla gminy oraz ostrzega o niebezpiecznych zjawiskach atmosferycznych. Mowa o SIL24.pl, projekcie jedynym w skali kraju, stworzonym przez firmę z Oświęcimia. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepów internetowych Google Play oraz App Store i zainstalować na telefonie – smartfonie lub tablecie wpisując w wyszukiwarkę sklepu: SIL24.

System Informacji Lokalnej to przedsięwzięcie realizowane przez osoby znające realia i potrzeby samorządu. System zapewnia przede wszystkim sprawny i szybki sposób komunikacji, który jest niezbędny w społeczeństwie doby globalnej informacji.

Rzadko sięgamy do Internetu, szczególnie, gdy musimy przeglądać strony samorządowe różnej jakości i z konieczności przeszukiwać dziesiątki podstron, aby znaleźć interesującą nas informację. Wcale tak nie musi być; wystarczy SIL24.pl, który poda nam najważniejsze dla gminy dane. Nie bez znaczenia jest także inna funkcja aplikacji, a może nawet ważniejsza. Każdy z nas, posiadający już SIL24.pl będzie informowany o niebezpiecznych warunkach atmosferycznych, takich jak: silny wiatr, intensywne opady deszczu, śniegu, podnoszeniu się poziomu wód, itp. Informacja ta znajdzie się błyskawicznie na naszym smartfonie dzięki automatycznemu połączeniu z systemami IT rządowego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Aplikacja SIL24.pl firmy rozwija się z każdym dniem. Wszystkie gminy i powiaty, których strony www spełniają minimalne wymagania w zakresie otwartości przepływu danych z województwa małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego już są w systemie SIL. Użytkownik programu ma w tej chwili do wyboru ponad 280 jednostek samorządu terytorialnego, w tym między innymi Gminy: Andrychów, Wieprz, Kęty, Kalwaria Zebrzydowska, Alwernia, a także Wodzisław Śląski.

Każdy z nas, kto pobierze aplikację na smartfon — korzysta z niej bezpłatnie. Jeśli będziemy zainteresowani wersją Premium, to za symboliczną opłatą (4,99 zł brutto) uzyskamy dodatkowo możliwość automatycznego dostosowania SIL24.pl do naszej lokalizacji i odbierania powiadomień jednocześnie z wielu gmin. Wtedy nie musimy już myśleć o wyborze właściwej gminy z listy gdy się przemieszczamy, bo dzieje się to automatycznie bez naszego udziału.

sil24-banner

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie małe
18 ° C
19.4 °
16.5 °
79 %
1.6kmh
35 %
niedz.
24 °
pon.
23 °
wt.
24 °
śr.
28 °
czw.
27 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -