18.4 C
Zator
niedziela, 16 czerwca 2024
- REKLAMA -

#ZATOR Zmiana w kierownictwie Komisariatu Policji

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W dniu 20 lutego 2020 w  Komisariacie Policji w Zatorze odbyła się wyjątkowa uroczystość.
Z policjantami, pracownikami komisariatu oraz przedstawicielami zatorskiego samorządu pożegnał się asp. szt. Sławomir Habas Komendant zatorskiego komisariatu, który przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Podczas drugiej części uroczystości insp. Robert Chowaniec Komendant  Powiatowy Policji w Oświęcimiu powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Komisariatu Policji w Zatorze podinsp. Dariuszowi Kuligowi, który dotychczas pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Kętach.

Po odczytaniu  rozkazów personalnych,  insp. Robert Chowaniec  złożył podziękowania asp. szt. Sławomirowi Habas za kierowanie kęckim komisariatem, skuteczność w zwalczaniu przestępczości oraz podejmowanie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy Zator. Komendant złożył mu również życzenia, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później, spełniły się właśnie teraz, aby znalazł czas dla siebie, na pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań.

Przechodzący na emeryturę asp. szt. Sławomir Habas w swoim przemówieniu podziękował wszystkim za wiele lat wspólnej służby, za okazane zaufanie i zrozumienie oraz bardzo dobrą współpracę w realizacji wspólnego celu, jakim było dbanie o bezpieczeństwo na terenie gmin Zator i Przeciszów przez ostatnie siedem lat.

Następnie insp. Robert Chowaniec na ręce podinsp. Dariusza Kuliga, nowo mianowanego Komendanta, złożył życzenia wszelkiej pomyślności i samych sukcesów na nowo objętym stanowisku.

Słowa podziękowania za owocną współpracę na rzecz bezpieczeństwa, odchodzącemu na emeryturę asp. szt. Sławomirowi Habasowi, złożyli Burmistrz Zatora Mariusz Makuch oraz Radny Powiatowy Bogdan Bartula. Następnie złożyli gratulacje podinsp. Dariuszowi Kuligowi, obejmującemu kierownictwo zatorskim komisariatem.

Nowo mianowany Komendant w swoim przemówieniu podziękował za zaufanie, przywitał się z policjantami, pełniącymi służbę w KP w Zatorze i zapewnił o pełnej gotowości do służby na nowym stanowisku.

Nowy Komendant zatorskiego komisariatu Policji podinsp. Dariusz Kulig służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku. Przez 17 lat pełnił ją w Komisariacie Policji w Zatorze, w oświęcimskiej Policji oraz Komisariacie Policji w Kętach. W 2009 ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie i został mianowany na pierwszy stopień oficerski. Przez ostatnie lata związany był z pionem kryminalnym i pełnił służbę na stanowiskach kierowniczych nadzorujących służbę kryminalną. Wielokrotnie nagradzany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie i Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu.

Źródło: KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
18.4 ° C
18.9 °
17.5 °
91 %
2.7kmh
96 %
niedz.
19 °
pon.
26 °
wt.
28 °
śr.
26 °
czw.
21 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -