10 C
Zator
poniedziałek, 26 września 2022
- REKLAMA -

Nietrzeźwa matka miała pod opieką syna.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W poniedziałek (11.04.2022) wieczorem, operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej kobiety, która będąc pod wpływem alkoholu sprawuje opiekę nad swoim kilkuletnim synem. Informacja natychmiast trafiła do zatorskich policjantów.

Najbliżej miejsca byli dzielnicowi, którzy udali się pod wskazany adres, gdzie zastali nietrzeźwą 42-latkę i jej 8-letniego syna. Badanie stanu trzeźwości matki dziecka wykazało 2,5 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana i trafiła do komisariatu Policji.

Opiekę nad małoletnim przejęła rodzina, natomiast wobec kobiety wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletniej nad którą miała obowiązek opieki, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Materiały sprawy zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dziecka,  co może się łączyć z ograniczeniem władzy rodzicielskiej.

Odrębny wniosek zostanie przekazany również do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z podejrzeniem, iż zaniedbanie którego dopuściła się 42–latka może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
bezchmurnie
10 ° C
12.1 °
8.3 °
89 %
1.7kmh
4 %
pon.
10 °
wt.
18 °
śr.
15 °
czw.
11 °
pt.
12 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -