bezdomny-zator
foto KPP Oświęcim

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze interweniowali wobec bezdomnego, który za schronienie wybrał  starą, zrujnowaną, drewnianą chatę. Mężczyzna osłabiony, w stanie wyziębienia trafił do szpitala.

Policjanci, w czasie okresu zimowego wielokrotnie interweniują wobec osób, które przed niskimi temperaturami lub opadami atmosferycznymi szukają schronienia w piwnicach, na strychach, bądź w opuszczonych budynkach. Interwencje takie niejednokrotnie ratują im życie. Tak było również w ubiegły piątek,  gdy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który przebywał w starej, opuszczonej chacie. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazany rejon, gdzie odnaleźli 44 – letniego mężczyznę, leżącego pod stertą starych ubrań. Natychmiast udzielili mu pomocy. Okazało się, że mężczyzna był zziębnięty i nie był w stanie się poruszać. Na miejsce zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe, które zabrało 44 – latka do szpitala.

W dalszym ciągu prosimy o reagowanie na takie przypadki i powiadamianie odpowiednich służb. Ten drobny, ale niezwykle ważny gest, już wiele razy przyczynił się do uratowania życia człowieka.

informuje Małgorzata Jurecka KPP Oświęcim

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here