fot. KPP Oświęcim

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 42 – letniego mieszkańca Gminy Przeciszów, podejrzanego o stosowanie przemocy wobec swojej rodziny. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania sprawcy doszło wczoraj wieczorem, w jednej z miejscowości na terenie Gminy Przeciszów. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej, którą wszczął wobec swojej żony i pełnoletniego syna, nietrzeźwy mieszkaniec Gminy Przeciszów. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali pokrzywdzonych, którzy potwierdzili, że doszło do  przemocy fizycznej i psychicznej. 42 – latek został zatrzymany. Za popełnione przestępstwo wkrótce odpowie przed Sądem Karnym.

Policjanci podejmując czynności mające na celu przeciwdziałanie przemocy w rodzinie apelują, że warto przerwać przemoc jak najszybciej. W tym celu służy pomocą szereg instytucji działających na rzecz osób pokrzywdzonych przemocą. Należy tylko przerwać swoją niemoc i zacząć działać, pamiętając, że siłą sprawcy jest strach ofiary. Kiedy przemoc zostaje ujawniona bardzo często sprawca, obawiając się konsekwencji karnych zmienia swoje postępowanie.  Policjanci kierują swój apel o przerwanie przemocy również do osób, które były świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o karygodnym zachowaniu sprawcy, swoją postawą  jednocześnie dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.

informuje Małgorzata Jurecka KPP Oświęcim

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here