Foto: KPP Oświęcim

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze gościli u siebie małych mieszkańców Zatora uczęszczających do  przedszkola znajdującego się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zatorze.

Dzieci zapoznawały się z pracą policjantów różnych pionów, a w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, pogłębiły swoją wiedzę na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa najmłodszych.  W trakcie spotkania policjanci  opowiedziała dzieciom o służbie w Policji, jej ważnej roli społecznej oraz  zadaniach realizowanych na rzecz bezpieczeństwa. Z kolei dzielnicowy opowiedział jak wygląda jego służba na rzecz mieszkańców.  Następnie funkcjonariusze zaprezentowali małym gościom różne rodzaje umundurowania i wyposażenia policjanta do służby.  Następnie na parkingu policyjnym funkcjonariusze zaprezentowali małym gościom wyposażenie radiowozów.

Podczas tego wyjątkowego spotkania stróże prawa dowiedzieli się jak wygląda służba policjanta widziana oczami najmłodszych, a także  odpowiedzieli na wiele pytań małych mieszkańców Zatora. Ponadto zaprosili małych mieszkańców Zatora na ponowną wizytę, ale już w nowej siedzibie  zatorskiej Policji, której otwarcie zaplanowano na początek 2020 roku.

Małgorzata Jurecka KPP Oświęcim

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here