Foto: KPP Oświęcim

Młody plantator konopi indyjskich z zarzutami

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali 21 – letniego właściciela niewielkiej domowej uprawy konopi indyjskich. Zabezpieczona w jego mieszkaniu  marihuana mogła posłużyć do sporządzenia  ponad 100 porcji narkotyku.

Policjanci w trakcie czynności mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej ustalili, że   21 – letni mieszkaniec gminy Polanka Wielka zajmuje się uprawą konopi indyjskich chcąc uzyskać z nich marihuanę. Aby przerwać ten nielegalny proceder w dniu 21 marca 2019 funkcjonariusze weszli na teren posesji.  Podczas przeszukania w jednym z pomieszczeń natrafili na znajdującą się pod specjalnym oświetleniem doniczkę z kwitnącym krzewem  konopi indyjskich oraz trzy doniczki,  w których znajdowały się jedynie pozostałości z krzaków konopi w postaci łodyg. Zebrane liście i kwiatostany mężczyzna zdążył już wysuszyć i zmielić. Tak przygotowany susz został również zabezpieczony. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli również wagę elektroniczną, co mogło sugerować, że mężczyzna zajmował również rozprowadzaniem narkotyków.

Funkcjonariusze oszacowali, że 21 – latek z czterech krzewów konopi indyjskich mógł uzyskać  ponad 100 porcji suszu.  Podejrzany odpowie za uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie środków odurzających, natomiast w trakcie dalszego postępowania policjanci, ustalą czy trudnił się również rozprowadzaniem narkotyków.

Za popełnione przestępstwa grozi  kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Małgorzata Jurecka KPP Oświęcim

- Reklama - strony internetowe oświęcim apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here