9.6 C
Zator
sobota, 18 maja 2024
- REKLAMA -

#PALCZOWICE Pumptrack oddany do użytku przez wykonawcę

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Zakończyły się prace budowlane asfaltowego toru pumptrack oraz trasy skillspark wraz z infrastrukturą przy obiekcie Orlik w Palczowicach.

W ramach inwestycji wybudowano dla rowerzystów tor rowerowy typu pumptrack – Easy Pump oraz trasę skillspark stanowiącą miejsce szkolenia jazdy na rowerze. Ponadto utwardzono plac wokół toru rowerowego gdzie pojawiły się ławki i dodatkowe elementy małej architektury. Otwarcie nowego sportowego obiektu zaplanowano pod koniec marca 2023 roku. W tym roku na pumptaku planowane są także ciekawe wydarzenia sportowe. O wszystkich działaniach będziemy informowali Państwa na bieżąco.

   Specyfikacja toru i trasy skillspark

 • powierzchnia toru (po obrysie skarp): 835,0 m 2 ,
 • powierzchnia asfaltowa w rzucie: 545,0 m 2 ,
 • długość toru w rzucie: 248,0 m,
 • szerokość warstwy jezdnej toru: min. 170,0 cm,
 • wysokość zakrętów profilowanych toru pumptrack (mierzona od powierzchni asfaltowej w najniższym punkcie bandy do powierzchni asfaltowej na koronie bandy) – min. 85,0 cm,
 • ilość zakrętów profilowanych: 3 szt.,
 • ilość przeszkód typu „bowl”: 3 szt.,
 • promień zakrętów: min. 360 cm.,

  Trasa skillspark

To trasa dla początkujących, służąca ćwiczeniu balansu i techniki jazdy przy niewielkich prędkościach. Umożliwia bez większego ryzyka testowanie nowych przeszkód o różnych poziomach trudności.

Ważniejsze parametry trasy:

 • powierzchnia trasy: 122,0 m 2 ,
 • szerokość trasy: min. 1,0 m,
 • przeszkody drewniane: zakręt profilowany 90°, kładka „low flat box”, zakręt płaski, równoważnia, kładki „triple balance”, drop,
 • przeszkody ziemne: zakręt profilowany, „rockgarden”, głazy.

Obiekt jest ogólnodostępny dla wszystkich śmiałków rowerowych zmagań. Zwracamy jednak szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa i zapoznanie się z regulaminem obiektu.

Zadanie pn. „Budowa pumptracka przy Orliku w Palczowicach” dofinansowane było w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

Łączna kwota inwestycji to 756.426,59 zł brutto (w tym koszty kwalifikowane: 755 381,09 zł). Dofinansowanie zadania wyniosło 480 648,00 zł brutto. Wkład własny Gminy Zator stanowiły środki finansowe będące nagrodą w konkursie „Rosnąca odporność”. Dzięki temu cała inwestycja powstała ze środków zewnętrznych.

- REKLAMA -

Popularne

2 KOMENTARZE

 1. Założyłem nową grupę na Facebooku dla wszystkich pasjonatów 2 kółek (i nie tylko) na naszym lokalnym pumptracku / skillparku! 🌟 Tutaj link:

  👉 https://www.facebook.com/groups/skillparkpalczowice/

  Na grupie będziemy się dzielić zarówno sukcesami jak i najśmieszniejszymi wpadkami z naszych przygód na torze. Ale nie tylko! Oczywiście, będziemy też umawiać się na wspólne spotkania, challenge, treningi & konkursy! 🚴‍♂️🛴
  Grupa dopiero powstaje, więc jeśli chcesz zostać jednym z pierwszych członków założycieli to dołącz tutaj teraz:

  👉 https://www.facebook.com/groups/skillparkpalczowice/

  Do zobaczenia na torze! 🚴🛴🤸‍♀️

 2. Super!!! Szkoda, że większość mieszkańców gminy będzie bała się tam wysłać dzieci, bo trzeba pokonać krajówkę, przy której nie ma drogi rowerowej. Niebezpieczny jest zwłaszcza przejazd przez most, a za jazdę po chodniku są mandaty. Powinszować wyboru lokalizacji. Orlik i pumptrack w najmniej ludnej wiosce w gminie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
9.6 ° C
11.3 °
8.9 °
87 %
1.3kmh
100 %
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
22 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -