12.2 C
Zator
wtorek, 28 maja 2024
- REKLAMA -

#ZATOR #OŚWIĘCIM Iskierki w samochodach gaśniczych i pomieszczeniu pełnym dymu, czyli wizualizacja pracy oraz warunków akcji strażaków

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W sobotę 12 października maluszki z drużyny Iskierek OSP w Zatorze wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

 

Na miejscu grupą naszych najmłodszych zajął się mł.asp. Przemysław Kciuk. Dzieciaki zwiedziły budynek komendy a między innymi jej serce, czyli Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego. Tam kilka słów o swojej jakże trudnej pracy opowiedział Dyżurny Operacyjny Powiatu kpt. Maciej Dziura. Następnie odwiedziliśmy garaże gdzie zobaczyliśmy samochody gaśnicze, które służą w naszym powiecie. Na koniec naszego zwiedzania strażacy ze zmiany I przygotowali pomieszczenie pełne dymu a nasze Iskierki mogły zobaczyć jak porusza się strażak w takich warunkach na własnej skórze.
Wszystkim druhom oraz komendzie dziękujemy za możliwość odwiedzenia waszej Jednostki.

Młodzi ochotnicy kształtują świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków. Możemy powiedzieć, że rośnie przyszłość, która zatroszczy się o nasze bezpieczeństwo.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
bezchmurnie
12.2 ° C
15.9 °
11 °
77 %
1.9kmh
3 %
wt.
24 °
śr.
20 °
czw.
22 °
pt.
21 °
sob.
22 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -