-0.6 C
Zator
czwartek, 29 stycznia 2026
- REKLAMA -

#ZATOR #OŚWIĘCIM Iskierki w samochodach gaśniczych i pomieszczeniu pełnym dymu, czyli wizualizacja pracy oraz warunków akcji strażaków

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W sobotę 12 października maluszki z drużyny Iskierek OSP w Zatorze wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

 

Na miejscu grupą naszych najmłodszych zajął się mł.asp. Przemysław Kciuk. Dzieciaki zwiedziły budynek komendy a między innymi jej serce, czyli Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego. Tam kilka słów o swojej jakże trudnej pracy opowiedział Dyżurny Operacyjny Powiatu kpt. Maciej Dziura. Następnie odwiedziliśmy garaże gdzie zobaczyliśmy samochody gaśnicze, które służą w naszym powiecie. Na koniec naszego zwiedzania strażacy ze zmiany I przygotowali pomieszczenie pełne dymu a nasze Iskierki mogły zobaczyć jak porusza się strażak w takich warunkach na własnej skórze.
Wszystkim druhom oraz komendzie dziękujemy za możliwość odwiedzenia waszej Jednostki.

Młodzi ochotnicy kształtują świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków. Możemy powiedzieć, że rośnie przyszłość, która zatroszczy się o nasze bezpieczeństwo.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
-0.6 ° C
-0.6 °
-1 °
91 %
6.1kmh
100 %
czw.
2 °
pt.
1 °
sob.
-4 °
niedz.
-6 °
pon.
-6 °
- REKLAMA -