2.1 C
Zator
niedziela, 27 listopada 2022
- REKLAMA -

Zatorzanin Tomasz Wójcik jednym z najlepszych biegaczy na świecie!

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Tomasz Wójcik mieszkaniec Rudz 8 maja 2022 r. w Wiedniu wziął udział w największym biegu ulicznym na świecie Wings for Life, czyli bieg po życie. 

To bieg, któremu przyświeca szczytny cel, ale zarazem jedyny taki, gdzie zawodnik nie biegnie do mety, tylko „meta goni zawodnika”.

W Wings for Life World Run wszyscy uczestnicy na całym świecie startują w tym samym czasie. Nie ważne, czy jesteś zawodowym sportowcem, trenującym amatorem, czy totalnym świeżakiem. Nie ma linii mety. Zamiast niej, 30 minut po starcie, na trasę wyrusza Samochód Pościgowy i wyprzedza biegaczy oraz uczestników na wózkach, doganiając każdego po kolei. Najlepsze w tym biegu jest to, że 100% wpisowego i wszystkich datków trafia bezpośrednio na badania nad rdzeniem kręgowym, aby w przyszłości pomóc w leczeniu jego urazów.

Tomek rywalizując ze 100 307 uczestnikami na świecie startującymi równocześnie w różnych miastach, pokonał dystans 51km 730 metrów, zajmując 35 miejsce w rankingu głównym i znakomite 4 miejsce w biegu w Wiedniu.

Tomek może pochwalić się także innymi osiągnięciami sportowymi w tym m.in.

złotym medalem na dystansie 1500m i 3000m podczas Halowych Mistrzostw Polski Masters w lekkoatletyce Toruń 2022, złotym medalem w biegu ulicznym na Mistrzostwach Polski Masters na 10km Piwniczna Zdrój 2021, brązowymi medalami w biegu ulicznym Mistrzostw Polski Masters na 10km Krynica Zdrój 2019 i 2020, brązowym medalem na Mistrzostwa Polski Masters w lekkoatletyce Lublin 2020 w biegu na 10000m oraz srebrnym medalem na dystansie na 5000m.

Tomasz Wójcik zwyciężał także licznych biegach ulicznych w Rudzach, Wadowicach, Oświęcimiu, Brzeszczach, Kętach, Osieku, Porąbce, Studzienicach, Pawłowicach, Piekarach Śląskich, Chrzanowie, Zakopanym, Spytkowicach, Porębie Żegoty, Lędzinach, Miliczu, Świnnej Porębie, Bochni, Montauban (FRA), Caussade (FRA), Montricoux (FRA), Montbeton (FRA), Beaumont-de-Lomagne (FRA).

Tomek poza Polską brał udział w biegach w takich krajach jak: Francja, Austria, Holandia, Hiszpania, Słowacja i Czechy.

Urząd Miejski w Zatorze
- REKLAMA -

Popularne

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie małe
2.1 ° C
3.4 °
1.7 °
86 %
1.8kmh
25 %
niedz.
2 °
pon.
4 °
wt.
4 °
śr.
3 °
czw.
1 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
%d bloggers like this: