15.5 C
Zator
piątek, 5 czerwca 2020
- REKLAMA -

#ZATOR Kolejne opóźnienia w budowie obwodnicy Podolsza

Musisz przeczytać

Poszukiwani świadkowie zdarzenia z udziałem mieszkanki Gminy Przeciszów

Wczoraj (1 czerwca br.) około godziny 16:30 w Wilkowicach koło Bielska-Białej doszło do poważnego wypadku. Według wstępnych informacji jadący z naprzeciwka samochód uderzył w...

Pomóż Natalce z Głębowic chorej na SMA. Zrób jej prezent w Dniu Dziecka

Prawie 5 letnia Natalka z Głębowic cierpi na SMA- rdzeniowy zanik mięśni. Bezlitosna choroba, która krok po kroku, odbiera władzę w mięśniach, od tych...

#ZATOR Wypadek na DK 44

Wczoraj wieczorem (27.05.2020) w Zatorze na ulicy Krakowskiej doszło do wypadku drogowego, w którym poważnie ranny został 30 – letni mieszkaniec Zatora. Mężczyzna kierując...

#ZATOR Zobaczcie ciekawy materiał wideo o Zatorze 🙂 WIDEO

Ze względu na wiele unikalnych cech Zator jest jednocześnie zwykłym i wyjątkowym miastem. Źródło: YT / Poland In
- REKLAMA -

Po licznych interwencjach w Zarządzie Dróg Wojewódzkich oraz zgodnie z deklaracją Zarządu Województwa nastąpił przełom w sprawie kontynuacji budowy obwodnicy Podolsza (od mostu na Wiśle do ronda na DK 44).

Inwestycja ta ma kilkuletnie opóźnienie, ale od sierpnia 2019 roku posiada tzw. zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (zrid). Niestety od przetargu na jej wykonanie minęło tak dużo czasu, że wykonawca zażądał dodatkowego wynagrodzenia o dużej skali. Formuła przetargu i umowy z wykonawcą uniemożliwiła taką dopłatę. W tej sytuacji wobec braku postępu prac na budowie Zarząd Dróg Wojewódzkich podjął decyzję o odstąpieniu od umowy.

Liczę, że inwestycja będzie kontynuowana, chociaż podjęta decyzja wiąże się z kolejnym przetargiem, i tym samym kolejnym kilkumiesięcznym opóźnieniem. Mam nadzieję, że pomimo stanu epidemicznego procedury zostaną sprawnie przeprowadzone i nowy wykonawca wejdzie na budowę jeszcze w tym roku – powiedział Mariusz Makuch, Burmistrz Zatora.

Komunikat ZDW

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, po wielokrotnym wezwaniu Wykonawcy do prowadzenia prac zgodnie z harmonogramem, w oparciu o zebrane informacje z terenu budowy, podjął decyzję o odstąpieniu od umowy z Konsorcjum firm TRAKCJA PRKiI S.A. i PEUiM Sp. z o.o. na zadanie budowy obwodnicy Zatora, Podolsza.

Obecnie, Zarząd Dróg Wojewódzkich przeprowadza inwentaryzację wykonanych do tej pory prac na terenie budowy. Przygotowywana jest także procedura przetargowa w celu wyłonienia nowego wykonawcy, który zapewni jak najszybsze, prawidłowe zakończenie zadania budowy obwodnicy Zatora, Podolsza.

- REKLAMA -

Popularne

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
słabe, przelotne opady deszczu
15.5 ° C
16.7 °
13.9 °
82 %
2.6kmh
75 %
czw
15 °
pt
18 °
sob
23 °
nie
21 °
pon
22 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -