3.4 C
Zator
niedziela, 21 kwietnia 2024
- REKLAMA -

#ZATOR Kolejne opóźnienia w budowie obwodnicy Podolsza

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Po licznych interwencjach w Zarządzie Dróg Wojewódzkich oraz zgodnie z deklaracją Zarządu Województwa nastąpił przełom w sprawie kontynuacji budowy obwodnicy Podolsza (od mostu na Wiśle do ronda na DK 44).

Inwestycja ta ma kilkuletnie opóźnienie, ale od sierpnia 2019 roku posiada tzw. zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (zrid). Niestety od przetargu na jej wykonanie minęło tak dużo czasu, że wykonawca zażądał dodatkowego wynagrodzenia o dużej skali. Formuła przetargu i umowy z wykonawcą uniemożliwiła taką dopłatę. W tej sytuacji wobec braku postępu prac na budowie Zarząd Dróg Wojewódzkich podjął decyzję o odstąpieniu od umowy.

Liczę, że inwestycja będzie kontynuowana, chociaż podjęta decyzja wiąże się z kolejnym przetargiem, i tym samym kolejnym kilkumiesięcznym opóźnieniem. Mam nadzieję, że pomimo stanu epidemicznego procedury zostaną sprawnie przeprowadzone i nowy wykonawca wejdzie na budowę jeszcze w tym roku – powiedział Mariusz Makuch, Burmistrz Zatora.

Komunikat ZDW

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, po wielokrotnym wezwaniu Wykonawcy do prowadzenia prac zgodnie z harmonogramem, w oparciu o zebrane informacje z terenu budowy, podjął decyzję o odstąpieniu od umowy z Konsorcjum firm TRAKCJA PRKiI S.A. i PEUiM Sp. z o.o. na zadanie budowy obwodnicy Zatora, Podolsza.

Obecnie, Zarząd Dróg Wojewódzkich przeprowadza inwentaryzację wykonanych do tej pory prac na terenie budowy. Przygotowywana jest także procedura przetargowa w celu wyłonienia nowego wykonawcy, który zapewni jak najszybsze, prawidłowe zakończenie zadania budowy obwodnicy Zatora, Podolsza.

- REKLAMA -
Otomaticgroup

Popularne

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
słabe opady deszczu
3.4 ° C
5.2 °
2.4 °
95 %
2.4kmh
100 %
niedz.
4 °
pon.
7 °
wt.
12 °
śr.
9 °
czw.
10 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -