16.2 C
Zator
sobota, 25 maja 2024
- REKLAMA -

Wsparcie dla małopolskiej turystyki.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Działasz w branży turystycznej? Epidemia spowodowała duże straty i zaburzenia w funkcjonowaniu Twojej firmy? Poszukujesz wsparcia? Chcesz śledzić aktualne prognozy i analizy rynku turystycznego? A może sam planujesz aktywnie włączyć się do pomocy na rzecz odbudowy lokalnej turystyki?

Ten serwis jest dla Ciebie.

Z inicjatywy władz Województwa Małopolskiego uruchomiony został serwis branżowy razemdlaturystyki.visitmalopolska.pl, który zapewni łatwy dostęp przedsiębiorcom do informacji na temat dostępnych form wsparcia, aktualnych prognoz i analiz rynku turystycznego, jak również inicjatyw na rzecz odbudowy małopolskiej turystyki. Pandemia COVID-19 w szczególny sposób dotknęła sektor turystyczny, który w Małopolsce stanowi bardzo ważną gałąź gospodarki. Przeprowadzone w regionie badania ruchu turystycznego wskazują, iż w 2019 r. wpływy z turystyki wyniosły ponad 15,2 miliardów złotych. Mając na uwadze, wyjątkowo poważną skalę problemu, zarówno na szczeblu rządowym, jak i samorządowym podejmowane są konkretne działania, których celem jest umożliwienie branży turystycznej przetrwania na rynku w tym nieoczekiwanym okresie, a także ułatwienie odbudowy ich aktywności w czasie, kiedy korzystanie z oferty turystycznej stanie się możliwe. W przygotowanym serwisie zamieszczone zostaną, przede wszystkim, szczegółowe informacje dotyczące przyjętych i planowanych przez władze Województwa Małopolskiego rozwiązań i działań na rzecz przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz beneficjentów środków unijnych, mających na celu zminimalizowanie skutków epidemii wirusa SARS-Cov-2. Wskazane zostaną źródła informacji na temat wsparcia przygotowanego na szczeblu rządowym. Ponadto, z uwagi na fakt, iż w czasie zagrożenia jesteśmy zmuszeni do pozostania w domach i nie możemy korzystać z szerokiej oferty turystyczno-kulturalnej naszego regionu, większość małopolskich instytucji kultury, a także liczne atrakcje turystyczne przeniosły swoją aktywność do sieci. W serwisie zaprezentowane zostaną różnorodne propozycje spędzania wolnego czasu bez konieczności wychodzenia z domu. Na wielką uwagę zasługują również liczne gesty solidarności z osobami najbardziej pokrzywdzonymi. Każdego dnia w mediach społecznościowych pojawiają się nowe, ciekawe inicjatywy, których celem jest nie tylko pomoc w przetrwaniu trudnego okresu kwarantanny, ale także realne wsparcie na rzecz lokalnych przedsiębiorców. W serwisie można również znaleźć pomysły i propozycje w jaki sposób turyści i mieszkańcy Małopolski mogą włączyć się do pomocy i w akcie solidarności wesprzeć lokalną turystykę. Razem możemy więcej!

Stan epidemii obwiązujący w Polsce od 20 marca br. i związane z nim ograniczenia mają bezpośredni i bardzo drastyczny wpływ na małopolską branżę turystyczną. W związku z niesłabnącym zapotrzebowaniem na rzetelne i sprawdzone informacje uruchamiamy serwis branżowy, gwarantujący dostęp do najnowszych wiadomości, finansowych i pozafinansowych form wsparcia, jak również aktualnych badań i analiz dotyczących turystyki.

Więcej na https://razemdlaturystyki.visitmalopolska.pl/

Info: UM Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
16.2 ° C
19.1 °
14.5 °
90 %
2.7kmh
96 %
sob.
15 °
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
24 °
śr.
19 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -