-0.3 C
Zator
środa, 29 marca 2023
- REKLAMA -

XIX Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

XIX Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia już za nami! Padł wyjątkowy rekord. Pan Michał zmiażdżył przeciwników.

W miniona sobotę (20.08) Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland zorganizował kolejne nietypowe mistrzostwa kraju. Po niezwykle popularnych Mistrzostwach w Dojeniu Sztucznej Krowy, które przyciągnęły nawet naszych południowych sąsiadów, przyszedł czas na… gumy do żucia!

Ponad czterdziestu zawodników i zawodniczek walczyło o tytuł najlepszego z najlepszych, a płeć, wiek czy doświadczenie zawodowe nie miały tu najmniejszego znaczenia. Liczyły się obrana technika i czas przeżuwania, a także współpraca żuchwy, języka i zębów w starciu z gumą balonową. Organizatorzy zadbali, by tej ostatniej absolutnie nikomu nie zabrakło.

Warto przypomnieć: podczas mistrzostw każdy z zawodników wydmuchuje jak największy balon, którego średnica jest mierzona za pomocą specjalnego balonomierza. Próby można podejmować wielokrotnie, aż do uzyskania najlepszego wyniku. Podczas pierwszych mistrzostw zwycięzca stworzył balona o średnicy 20 cm, w 2021 roku padł natomiast nowy rekord – 26,1 cm. W tegorocznej edycji został on jednak pobity!

Tytuł Mistrza Dmuchania Balona z Gumy do Żucia 2022 zagarnął Michał Ryrak z Małej Góry. Zwycięzca zdyskwalifikował rywali, osiągając niewyobrażalne do tej pory 31 cm. Naprawdę niewiele brakowało do pokonania pewnego rabczańskiego wynalazcy Krucabomby, ale ten…mierzył swój brzuch! Drugie miejsce wywalczyła Monika Rozpęda z Tarnowa, a trzecie – Marek Bielski ze Starej Wsi.

Zawodnicy, którzy zawładnęli podium otrzymali nagrody pieniężne, dyplomy i puchary. Osobom z miejsc 4-10 wręczono nagrody rzeczowe. Imprezę poprowadził niezawodny Kabaret Śleboda, bawiąc publiczność żartami oraz dokładając nieco historii mistrzostw i pogawędek z zawodnikami.

Położony w uzdrowiskowej miejscowości Rabka-Zdrój Rabkoland to wyjątkowy park rozrywki z ogromem atrakcji. Idealne miejsce dla maluchów, przedszkolaków i uczniów początkowych klas szkoły podstawowej zaprasza do 6 stref tematycznych. Istniejący od ponad 30 lat lunapark dynamicznie się rozwija i z roku na rok staje się coraz nowocześniejszy. Nietypowe mistrzostwa są jednym z niecodziennych pomysłów załogi parku. Już 10 września przygotowała ona imprezę pod nazwą Harce Krokodyla Oskara!

Entuzjaści gumy balonowej, a kolejne – jubileuszowe- mistrzostwa w dmuchaniu balona już za rok!

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie umiarkowane
-0.3 ° C
0.7 °
-2.3 °
45 %
2.9kmh
80 %
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
13 °
sob.
11 °
niedz.
8 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -