8.6 C
Zator
środa, 12 czerwca 2024
- REKLAMA -

Włączenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Podolszu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

24 lipca 2023 r. mł. bryg. Marcin Głogowski – Komendant Powiatowy PSP w Oświęcimiu, Mariusz Makuch – Burmistrz Zatora oraz druh Szymon Matyja – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Podolszu i druh Łukasz Szczelina Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Podolszu, podpisali trójstronne porozumienie dotyczące włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Podolszu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG).

Zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi podpisanie porozumienia stanowi pierwszy krok do wydania przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej decyzji o włączeniu jednostki OSP w Podolszu w struktury systemu na kolejne 5 lat.


Jednostka należąca do KSRG musi spełniać szereg wymagań. OSP musi posiadać zarówno odpowiednie wyposażenie sprzętowe, określoną liczbę wyszkolonych druhów, skuteczne systemy łączności powiadamiania i alarmowania, jak również pozostawać w gotowości do podejmowania działań ratowniczych.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Podoszu jest jedną z dwóch jednostek OSP na terenie gminy Zator działających w strukturach KSRG, na cztery jednostki OSP w Gminie. Ponowne włączenie jednostki do KSRG pozwoli na właściwe zabezpieczenie operacyjne północno-wschodniej części powiatu oświęcimskiego oraz mieszkańców gminy Zator.

Info: UM Zator

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie umiarkowane
8.6 ° C
12.5 °
7.2 °
89 %
1.1kmh
77 %
śr.
9 °
czw.
13 °
pt.
19 °
sob.
24 °
niedz.
17 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -