7.1 C
Zator
piątek, 19 kwietnia 2024
- REKLAMA -

Groził nożem trafił do aresztu

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze w areszcie śledczym osadzili 29 – letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna przebywając na terenie jednego z ośrodków, w którym przebywają uchodźcy, dopuścił się gróźb karalnych wobec trójki współmieszkańców.

W niedzielę (6.08.2023) po południu policjanci interweniowali na terenie jednego z ośrodków, w którym przebywają uchodźcy z Ukrainy. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że 29 – latek używając noża dopuścił się gróźb karalnych wobec trójki obywateli Ukrainy: dwóch kobiet i mężczyzny. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany. Trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

W ciągu kilkunastu godzin funkcjonariusze zebrali dowody na podstawie których przedstawili zatrzymanemu zarzut gróźb karalnych. Następnie akta sprawy wraz z wnioskiem o wydanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych trafiły w ręce prokuratora Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.

W  poniedziałek (7.08.2023) zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty. Prokurator mając na względzie ochronę pokrzywdzonych zwrócił się do oświęcimskiego Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym.

We wtorek (8.08.2023) przed południem 29 – latek został osadzony w areszcie śledczym.

Za groźby karalne grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, natomiast za naruszenie nietykalności cielesnej grozi kara do jednego roku pozbawienia wolności.

Info: KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie umiarkowane
7.1 ° C
9.8 °
4.9 °
58 %
5.2kmh
66 %
pt.
10 °
sob.
10 °
niedz.
5 °
pon.
8 °
wt.
10 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -