7.1 C
Zator
piątek, 19 kwietnia 2024
- REKLAMA -

Wezwał pomoc dla zbłąkanego, zziębniętego psa

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Wyjątkową reakcją na los zwierzęcia wykazał się pan Mateusz, kierowca samochodu dostawczego marki Iveco. Zainteresował się losem zbłąkanego, zaniedbanego i zziębniętego psa. Psiak szybko trafił pod opiekę pracowników schroniska.

Wczoraj (8.01.2024) o godzinie 19 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od  kierowcy, który na ulicy Oświęcimskiej w Zatorze zauważył idącego poboczem trzęsącego się z zimna, zaniedbanego psa. Mężczyzna natychmiast zabrał go do pojazdu, a następnie na jednym z parkingów oczekiwał na przyjazd policjantów. Mundurowi przejęli czworonoga, którego następnie przekazali pod opiekę pracowników schroniska. Psiak trafił do schroniska dla zwierząt w Chełmku, gdzie będzie oczekiwał na właściciela.

Podziękowanie za prawidłową reakcję
Na podziękowania za prawidłową reakcję i pomoc zwierzęciu zasługuje pan Mateusz. Mężczyzna zdawał sobie sprawę, że jeśli pies nie znajdzie schronienia, może nie przetrwać niezwykle mroźnej nocy.

Akcja „Zima” – Reaguj, gdy życie zwierzaka jest zagrożone
Apelujemy o niezwłoczne reagowanie na sytuacje, w których widzimy, że zwierzę jest zaniedbywane. W takich sytuacjach należy powiadomić inspektorów Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Animals. Natomiast pilnych przypadkach, kiedy życie zwierzaka jest zagrożone należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

Info: KPP Oświęcim

- REKLAMA -
Otomaticgroup

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie umiarkowane
7.1 ° C
9.8 °
4.9 °
58 %
5.2kmh
66 %
pt.
10 °
sob.
10 °
niedz.
5 °
pon.
8 °
wt.
10 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -