7.3 C
Zator
piątek, 31 marca 2023
- REKLAMA -

Zamierzasz kupić opał? Strzeż się oszustów.

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W ciągu ostatnich miesięcy na terenie kraju odnotowano przypadki, w których osoby zostały oszukane przy zakupie opału. Wśród osób pokrzywdzonych tego typu przestępczością znaleźli się również mieszkańcy naszego powiatu.

Początkiem września 2022 mieszkaniec Oświęcimia za pośrednictwem jednego z ogłoszeniowych portali internetowych zamierzał kupić ekogroszek. Zgodnie z poleceniem sprzedawcy wpłacił zaliczkę w kwocie 2500zł. Po kilku tygodniach oczekiwania okazało się, że opału nie ma, a kontakt ze sprzedawcą się urwał. Kilku mieszkańców powiatu oświęcimskiego zostało oszukanych przez sprawcę podającego się za sprzedawcę opału z Częstochowy. Pomimo tego, że klienci wpłacili zaliczki, węgiel do nich nie dotarł.

Policja apeluje o ograniczone zaufanie podczas zamawiania opału.

Super oferta i zaniżona cena to sygnały, które mogą świadczyć o tym że mamy do czynienia z oszustwem. Zachowajmy dużą ostrożność oraz zasadę ograniczonego zaufania wobec nieznanych sprzedawców. Sprawdzajmy wiarygodność sprzedawcy i firmy, którą reprezentuje. Przestrzegamy również przed sprzedawcami, którzy sprzedają węgiel bezpośrednio z samochodów. Potencjalnych klientów może skusić niższa cena oraz to, że widzą towar w samochodzie sprzedawcy. Tymczasem, nieuczciwi handlarze wykorzystują fakt braku możliwości dokładnego zważenia oraz przedstawienia certyfikatu jaki to opał.

Info: KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie umiarkowane
7.3 ° C
9.8 °
5.7 °
92 %
2.9kmh
61 %
pt.
15 °
sob.
11 °
niedz.
8 °
pon.
5 °
wt.
5 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -