4.1 C
Zator
poniedziałek, 24 lutego 2020
- REKLAMA -

SP Nr 1 w Przeciszowie zwycięzcą w turnieju BRD Brzeszcze

Musisz przeczytać

#ZATOR Niebezpieczeństwa na DW 781

Całkiem niedawno, po paromiesięcznym gruntownym remoncie, oddano do użytku Drogę Wojewódzką 781 w kierunku Andrychowa, a już mieszkańcy zgłaszają występujące tam niebezpieczeństwa. Na remont ulicy...

Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu poszukuje zaginionego

AKTUALIZACJA! Zaginiony odnaleziony cały i zdrowy! https://zator24.pl/fakty-i-wydarzenia/zaginiony-mikolaj-michalowski-odnaleziony?fbclid=IwAR0BsiR1KicJ7DDacLZ3cMTKuS0YQamqKrjZ_FZSsIXuh6JXnyXRfw-6p_Y Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu poszukuje zaginionego: Mikołaj Michałowski 42 lata - zaginiony mieszkaniec Osieka. Policjanci ustalili, że rodzina widziała...

#SPYTKOWICE Mobilne kamery przynoszą efekty – VIDEO

W Spytkowicach wójt kupił mobilną kamerę, dzięki której udało się już nagrać, złapać i pociągnąć do odpowiedzialności kilka osób, które wyrzuciły śmieci w miejscach...

Dom, który produkuje więcej energii niż zużywa

"Czy dom, który użytkujemy niemalże za darmo, który praktycznie produkuje więcej energii niż zużywa to tylko piękny sen?" Dom, który nie zanieczyszcza środowiska, a wręcz...

Oświęcim, Brzeszcze. Powiatowe eliminacje do 41. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2018

W dniu 6 kwietnia 2018 w Hali Sportowej w Brzeszczach odbyły się powiatowe eliminacje do 41. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.  W ramach turnieju wyłoniono zwycięzców, którymi ponownie została drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeciszowie oraz drużyna z Gimnazjum przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Przeciszowie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w konkursie na szczeblu  wojewódzkim.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, jak co roku, wspólnie z przedstawicielami Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatury w Wadowicach, Ośrodkiem Kultury w Brzeszczach, przy wsparciu samorządów powiatu oświęcimskiego, Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu  oraz Szkoły Podstawowej Nr 9 w Oświęcimiu, w dniach   5 i 6 kwietnia 2018 roku, przeprowadzili powiatowe eliminacje do 40. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W tym roku o tytuł najlepszej drużyny w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, w eliminacjach miejsko-gminnych rywalizowało 20 szkół podstawowych i 11 gimnazjalnych. Spośród nich wyłoniono 9 najlepszych zespołów ze szkół podstawowych tj.: SP w Porębie Wielkiej, SP Nr 1 w Osieku, SP Nr 9  w Oświęcimiu, SP w Podolszu, SP Nr 1 w Przeciszowie, SP w Bulowicach, SP w Przecieszynie, SP Nr 3 w Kętach oraz Samorządowego Zespołu Szkół Nr 1 w Chełmku.

Wyłoniono sześć najlepszych drużyn gimnazjalnych z: Podolsza,   Piotrowic, Przeciszowa, Samorządowego Zespołu Szkół Nr 1 w Chełmku,  Gimnazjum przy SP nr 2 w Polance Wielkiej oraz gimnazjum przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Kętach.

Eliminacje finałowe oficjalnie rozpoczęli insp. Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu, Bartłomiej Bąk Zastępca Wójta Gminy Oświęcim oraz Pani Joanna Karp z Małopolskiego Kuratorium Oświaty Delegatury w Wadowicach.

Pierwsza część Turnieju Powiatowego odbyła się w dniu 5 kwietnia br. roku w Szkole Podstawowej Nr 9 w Oświęcimiu, gdzie zawodnicy rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, a także test skrzyżowań. Druga część turnieju odbyła się w dniu 6 kwietnia br.  w Hali Sportowej w Brzeszczach. Tam zawodnicy pokonywali specjalnie przygotowany tor rowerowy. W ostatniej konkurencji, pod fachowym okiem ratowników medycznych Anny Sołek i Andrzeja Dziędziela , zawodnicy wykazywali się umiejętnościami praktycznymi oraz wiedzą teoretyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody zwycięzcom wręczyli Zbigniew Starzec Starosta Oświęcimski, Pani Ewa Pawlusiak – członek Zarządu Powiatu oświęcimskiego oraz  podinsp. Arkadiusz Śniadek –  pełniący obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu.

LAUREACI TURNIEJU BRD 2018 ETAPU POWIATOWEGO SZKOŁY PODSTAWOWE:

  • I miejsce zajęła  drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeciszowie, w składzie:  Filip Momot, Zuzanna Knapik, Joachim Wojtaszczyk oraz Emilia Hutny pod opieką nauczyciela Pani Małgorzaty Matyja.
  • II miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej  w Podolszu, w składzie: Piotr Kurzak, Kacper Machaczka, Aleksandra Sajdak, Emilia Latuszek pod opieką nauczyciela Pani  Beaty Urbańczyk.
  • III miejsce zajęła drużyna  Szkoła Podstawowej w Porębie Wielkiej, w składzie Martyna Cinalska, Mateusz Marzec, Gabriela Kwaczała oraz Marcel Wądrzyk pod opieką nauczyciela Pani   Urszuli Mitoraj.

 LAUREACI TURNIEJU BRD 2018 ETAPU POWIATOWEGO GIMNAZJA:

  • I miejsce  zajęła drużyna szkoły gimnazjalna przy Szkole Podstawowej Nr w Przeciszowie, w składzie: Dawid Nikliborc, Patrycja Maca, Kinga Grzesło pod opieką nauczyciela Pani Małgorzaty Matyja.
  • II miejsce zajęła drużyna gimnazjum przy Szkole Podstawowej w Podolszu w składzie:  Konrad Momot, Norbert Latuszek oraz Mateusz Kondek pod opieka nauczyciela Pani Beaty Urbańczyk.
  • III miejsce zajęła drużyna z gimnazjum przy Szkole Podstawowej w Piotrowicach, w składzie: Magdalena Gorzkowska Michał Biernacki, Marcin Pieczonka po dopieką Pani Mirosławy Grzybek

LAUREACI INDYWIDUALNI TURNIEJU BRD 2018:

Indywidualnie pierwsze miejsce w turnieju szkół podstawowych zajął Filip Momot ze Szkoły Podstawowej  Nr 1 w Przeciszowie, który również bezbłędnie pokonał rowerowy tor przeszkód.

Najlepszy wynik wśród zawodników szkół gimnazjalnych uzyskała Kinga Grzesło z gimnazjum przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Przeciszowie

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału, a zwycięzcom życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.

Za pomoc w organizacji Turnieju dziękujemy przedstawicielom Ośrodka Kultury w Brzeszczach, Szkole Podstawowej Nr 9 w Oświęcimiu, ratownikom medycznym oraz dyrekcji i uczennicom klasy policyjnej Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu.

Natomiast za wsparcie oraz ufundowanie nagród i pucharów dziękujemy: Staroście Powiatu Oświęcimskiego, Radzie Powiatu Oświęcimskiego,  Burmistrzowi Kęt, Brzeszcz, Chełmka, Zatora,  Wójtom Gmin: Oświęcimia, Osieka, Polanki Wielkiej, Przeciszowa, Dyrektorowi Zarządu Szkół i Przedszkoli Miejskich w Oświęcimiu,  Dyrektorowi Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Gminy Oświęcim, Bankowi Spółdzielczemu w Miedźnej oddział w Brzeszczach oraz Oświęcimskiemu Stowarzyszeniu Miłośników Bezpiecznej Motoryzacji „MOTO-Galicja”.

Małgorzata Jurecka KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
całkowite zachmurzenie
4.1 ° C
6.1 °
1.7 °
80 %
1kmh
100 %
wt
8 °
śr
7 °
czw
4 °
pt
4 °
sob
-1 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -