25.1 C
Zator
czwartek, 2 lipca 2020
- REKLAMA -

SP Nr 1 w Przeciszowie zwycięzcą w turnieju BRD Brzeszcze

Musisz przeczytać

Już dziś otwarty jest nowy ośrodek wypoczynkowy w Zatorze

W malowniczej miejscowości Zator powstał nowoczesny ośrodek wypoczynkowy Forest Camp. Właściciele ośrodka dołożyli wszelkich starań, aby zapewnić przyjezdnym gościom jak najlepszy wypoczynek. W tym...

#ZATOR Powalone drzewo, którego sprawcą był… Bóbr!

Dziś (1 lipca) w godzinach porannych druhowie z OSP Zator zostali zadysponowani do powalonego drzewa w Rudzach na ul. Dworskiej. Po dojeździe na miejsce...

Zbigniew Biernat został komisarzem Czernichowa

Zbigniew Biernat, były burmistrz Zatora oraz były poseł z okręgu chrzanowskiego został komisarzem w gminie Czernichów po śmierci wójta Szymona Łytka. W gminie nie...

Nowe numery telefonów do jednostek Policji

Od czwartku 2 lipca 2020 będą funkcjonować nowe numery telefonów do komend Policji na terenie całej Polski. Poniżej prezentujemy nowe numery telefonów do jednostek...
- REKLAMA -

Oświęcim, Brzeszcze. Powiatowe eliminacje do 41. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2018

W dniu 6 kwietnia 2018 w Hali Sportowej w Brzeszczach odbyły się powiatowe eliminacje do 41. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.  W ramach turnieju wyłoniono zwycięzców, którymi ponownie została drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeciszowie oraz drużyna z Gimnazjum przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Przeciszowie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w konkursie na szczeblu  wojewódzkim.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, jak co roku, wspólnie z przedstawicielami Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatury w Wadowicach, Ośrodkiem Kultury w Brzeszczach, przy wsparciu samorządów powiatu oświęcimskiego, Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu  oraz Szkoły Podstawowej Nr 9 w Oświęcimiu, w dniach   5 i 6 kwietnia 2018 roku, przeprowadzili powiatowe eliminacje do 40. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W tym roku o tytuł najlepszej drużyny w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, w eliminacjach miejsko-gminnych rywalizowało 20 szkół podstawowych i 11 gimnazjalnych. Spośród nich wyłoniono 9 najlepszych zespołów ze szkół podstawowych tj.: SP w Porębie Wielkiej, SP Nr 1 w Osieku, SP Nr 9  w Oświęcimiu, SP w Podolszu, SP Nr 1 w Przeciszowie, SP w Bulowicach, SP w Przecieszynie, SP Nr 3 w Kętach oraz Samorządowego Zespołu Szkół Nr 1 w Chełmku.

Wyłoniono sześć najlepszych drużyn gimnazjalnych z: Podolsza,   Piotrowic, Przeciszowa, Samorządowego Zespołu Szkół Nr 1 w Chełmku,  Gimnazjum przy SP nr 2 w Polance Wielkiej oraz gimnazjum przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Kętach.

Eliminacje finałowe oficjalnie rozpoczęli insp. Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu, Bartłomiej Bąk Zastępca Wójta Gminy Oświęcim oraz Pani Joanna Karp z Małopolskiego Kuratorium Oświaty Delegatury w Wadowicach.

Pierwsza część Turnieju Powiatowego odbyła się w dniu 5 kwietnia br. roku w Szkole Podstawowej Nr 9 w Oświęcimiu, gdzie zawodnicy rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, a także test skrzyżowań. Druga część turnieju odbyła się w dniu 6 kwietnia br.  w Hali Sportowej w Brzeszczach. Tam zawodnicy pokonywali specjalnie przygotowany tor rowerowy. W ostatniej konkurencji, pod fachowym okiem ratowników medycznych Anny Sołek i Andrzeja Dziędziela , zawodnicy wykazywali się umiejętnościami praktycznymi oraz wiedzą teoretyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody zwycięzcom wręczyli Zbigniew Starzec Starosta Oświęcimski, Pani Ewa Pawlusiak – członek Zarządu Powiatu oświęcimskiego oraz  podinsp. Arkadiusz Śniadek –  pełniący obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu.

LAUREACI TURNIEJU BRD 2018 ETAPU POWIATOWEGO SZKOŁY PODSTAWOWE:

  • I miejsce zajęła  drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeciszowie, w składzie:  Filip Momot, Zuzanna Knapik, Joachim Wojtaszczyk oraz Emilia Hutny pod opieką nauczyciela Pani Małgorzaty Matyja.
  • II miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej  w Podolszu, w składzie: Piotr Kurzak, Kacper Machaczka, Aleksandra Sajdak, Emilia Latuszek pod opieką nauczyciela Pani  Beaty Urbańczyk.
  • III miejsce zajęła drużyna  Szkoła Podstawowej w Porębie Wielkiej, w składzie Martyna Cinalska, Mateusz Marzec, Gabriela Kwaczała oraz Marcel Wądrzyk pod opieką nauczyciela Pani   Urszuli Mitoraj.

 LAUREACI TURNIEJU BRD 2018 ETAPU POWIATOWEGO GIMNAZJA:

  • I miejsce  zajęła drużyna szkoły gimnazjalna przy Szkole Podstawowej Nr w Przeciszowie, w składzie: Dawid Nikliborc, Patrycja Maca, Kinga Grzesło pod opieką nauczyciela Pani Małgorzaty Matyja.
  • II miejsce zajęła drużyna gimnazjum przy Szkole Podstawowej w Podolszu w składzie:  Konrad Momot, Norbert Latuszek oraz Mateusz Kondek pod opieka nauczyciela Pani Beaty Urbańczyk.
  • III miejsce zajęła drużyna z gimnazjum przy Szkole Podstawowej w Piotrowicach, w składzie: Magdalena Gorzkowska Michał Biernacki, Marcin Pieczonka po dopieką Pani Mirosławy Grzybek

LAUREACI INDYWIDUALNI TURNIEJU BRD 2018:

Indywidualnie pierwsze miejsce w turnieju szkół podstawowych zajął Filip Momot ze Szkoły Podstawowej  Nr 1 w Przeciszowie, który również bezbłędnie pokonał rowerowy tor przeszkód.

Najlepszy wynik wśród zawodników szkół gimnazjalnych uzyskała Kinga Grzesło z gimnazjum przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Przeciszowie

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału, a zwycięzcom życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.

Za pomoc w organizacji Turnieju dziękujemy przedstawicielom Ośrodka Kultury w Brzeszczach, Szkole Podstawowej Nr 9 w Oświęcimiu, ratownikom medycznym oraz dyrekcji i uczennicom klasy policyjnej Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu.

Natomiast za wsparcie oraz ufundowanie nagród i pucharów dziękujemy: Staroście Powiatu Oświęcimskiego, Radzie Powiatu Oświęcimskiego,  Burmistrzowi Kęt, Brzeszcz, Chełmka, Zatora,  Wójtom Gmin: Oświęcimia, Osieka, Polanki Wielkiej, Przeciszowa, Dyrektorowi Zarządu Szkół i Przedszkoli Miejskich w Oświęcimiu,  Dyrektorowi Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Gminy Oświęcim, Bankowi Spółdzielczemu w Miedźnej oddział w Brzeszczach oraz Oświęcimskiemu Stowarzyszeniu Miłośników Bezpiecznej Motoryzacji „MOTO-Galicja”.

Małgorzata Jurecka KPP Oświęcim

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
całkowite zachmurzenie
25.1 ° C
26.7 °
24 °
69 %
2.1kmh
99 %
czw
27 °
pt
20 °
sob
24 °
nie
26 °
pon
27 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -