zdjecie_-_autor_jacek_pasternak_-zaznaczony_fragment_szlaku_
foto: UM Zator
- Reklama - strony internetowe dla noclegów

Planowany szlak rowerowy będzie łączył dwa zabytki gminy Zator, a jego trasa przebiegać będzie po terenach o bogatych i unikatowych zasobach przyrodniczych regionu Doliny Karpia.

W ramach realizowanego projektu planowane jest utworzenie szlaku rowerowego o długości około 7 km od zamku w Zatorze do zamku w Graboszycach w gminie Zator na trasie Zator, Trzebieńczyce, Grodzisko, Rudze, Graboszyce przebiegającego po istniejących drogach. Zakres inwestycyjny będzie dotyczył tylko odcinków przebiegających po drogach wewnętrznych o nawierzchni gruntowej, będących obecnie w złym stanie technicznym. Przedmiotowe prace budowlane będą polegały na przywróceniu odpowiedniej jakości nawierzchni drogowej z kruszywa oraz remoncie istniejącej kładki oraz przepustu. Na pozostałych odcinkach szlak będzie przebiegał po istniejących drogach. Ze względu na potrzebę przejazdu przez rzekę Wieprzówkę, konieczne było poprowadzenie trasy przez istniejący most w ciągu drogi krajowej nr 28.

W ramach operacji planowane jest również odpowiednie oznakowanie całego szklaku rowerowego.

foto: UM Zator

więcej na http://www.zator.pl/urzad/aktualnosci/Utworzenie-szlaku-rowerowego-od-zamku-w-Zatorze-do-zamku-w-Graboszycach-w-gminie-Zator/idn:2899.html

Źródło: UM Zator

- Reklama - apartament zator Kotły Płonka Osiek
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułFirma NoeVision zatrudni osobę do obsługi sklepu internetowego
Następny artykułSP Nr 1 w Przeciszowie zwycięzcą w turnieju BRD Brzeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here