Zator skradziony kabel kolejowy
fot. KPP Oświęcim
fot. KPP Oświęcim
fot. KPP Oświęcim
- Reklama - strony internetowe dla noclegów

Trzech mężczyzn dokonało kradzieży przewodu elektrokomunikacyjnego w miejscowości Zator. Ich łup był wart co najwyżej kilkadziesiąt złotych, za to przerwany kabel mógł doprowadzić do poważnej katastrofy.

Do kradzieży doszło w nocy z 4/5 sierpnia 2014 około godziny 20:00. Policjanci z zatorskiego komisariatu Policji otrzymali zgłoszenie od pracowników ochrony kolei dotyczące skradzionego przewodu zasilającego przejazd kolejowy znajdujący się w pobliżu mostu kolejowego na rzece Skawie w Zatorze. Na miejscu funkcjonariusze zastali trzy porzucone rowery, obok których leżał skradziony kabel o długości około 40 m.

Policjanci szybko skojarzyli porzucone rowery z mężczyznami, których widzieli kilka godzin wcześniej podczas pełnienia patrolu na terenie Zatora. W czasie przeszukiwania pobliskich zarośli udało się namierzyć dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież. Jak się okazało byli to 18 – letni mieszkaniec Zatora oraz 21 – letni mieszkaniec Łowiczek. Obaj przestępcy zostali zatrzymani.

W godzinach porannych 5 sierpnia na komisariacie zjawił się trzeci ze sprawców, 27 – letni mieszkaniec Łowiczek.

Kolejne czynności potwierdziły, że wszyscy trzej mężczyźni mają związek z kradzieżą przewodu elektrokomunikacyjnego. Okazało się, że jeden z nich dopuścił się już wcześniej w czerwcu bieżącego roku takiej samej kradzieży.

Mężczyźni byli już karani za przestępstwa kryminalne. Za kradzież, której dopuścili się w nocy z 4/5 sierpnia 2014 roku grozi im do 8 lat więzienia.

fot. KPP Oświęcim
fot. KPP Oświęcim
- Reklama - apartament zator Kotły Płonka Osiek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here