1.3 C
Zator
środa, 1 lutego 2023
- REKLAMA -

Napastnik bez stałego miejsca zamieszkania w biały dzień przemocą wyłudził pieniądze

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

W dniu 4 sierpnia 2014 policjanci zatrzymali 35 – letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania, którego podejrzewa się o pobicie i kradzież dokonane na swoim znajomym. Podejrzany miał się dopuścić przestępstwa w dniu 1 sierpnia 2014 w Oświęcimiu w godzinach południowych.

Do mieszkania 67 – letniego mieszkańca Osiedla Błonie w Oświęcimiu zapukał znajomy „z widzenia” mężczyzna. Po wpuszczeniu go do środka ten zażądał wydania pieniędzy, a następnie użył przemocy. Atak był na tyle niebezpieczny, że pokrzywdzony stracił przytomność na kilkadziesiąt godzin. Kiedy się ocknął, zauważył że z jego mieszkania zniknęło kilkaset złotych i karta bankomatowa, a wokół zalegają porozrzucane sprzęty domowe. Wkrótce później zauważył, że złodziej dokonał płatności skradzioną kartą, a także dwukrotnie podjął próbą pobrania pieniędzy w bankomatach w Oświęcimiu.

Po ustaleniu okoliczności zdarzenia policjanci niezwłocznie przystąpili do akcji poszukiwawczej. Mieli już wytypowanego sprawcę, 35 – letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania. Sprawdzili miejsca, w których był widywany, dzięki czemu już po kilku godzinach podejrzanego udało się zatrzymać w jednym z oświęcimskich mieszkań.

Obecnie napastnik przebywa w areszcie. W przeszłości był już karany za przestępstwa kryminalne. Za ostatnie przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
opady śniegu
1.3 ° C
2.9 °
-0 °
98 %
8.8kmh
100 %
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
3 °
sob.
1 °
niedz.
-2 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -