15.8 C
Zator
sobota, 24 lipca 2021
- REKLAMA -

#ŁĄCZANY Spotkanie seniorów z policjantami

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Często ofiarami przestępstw padają osoby starsze i samotnie mieszkające. Dla poprawy ich bezpieczeństwa policjanci z powiatu wadowickiego realizują program „Bezpieczny Senior”.

W tym celu we wtorek (25.02.2020) asp. szt. Zbigniew Przybek – asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach oraz asp. szt. Sebastian Turaczyk – dzielnicowy z Posterunku Policji w Brzeźnicy spotkali się z osobami starszymi w Domu Seniora w Łączanach. W spotkaniu uczestniczyło około 30  osób. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał ulotkę z podstawowymi radami dla seniorów.

Mundurowi przedstawili  zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa seniorów w formie prezentacji multimedialnej.  Podczas wykładu policjanci przestrzegali przed zbytnią ufnością wobec obcych, szczegółowo omówili metody działania sprawców przestępstw dokonywanych na osobach starszych i samotnie mieszkających, a także radzili co zrobić, by nie dać się okraść uczestnicząc w różnego rodzaju prezentacjach przygotowanych przez nieuczciwych sprzedawców. Policjanci poruszyli także tematykę związaną z cyberprzestępczością, bezpieczeństwem tzw. „wirtualnego pieniądza” i oszustw internetowych, a także kwestie dotyczące zgłaszania zdarzeń zagrożenia bezpieczeństwa korzystając z telefonu alarmowego 112, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz kontaktu z jednostkami policji czy bezpośrednio z dzielnicowych. Nie obyło się również bez przypomnienia najważniejszych przepisów ruchu drogowego, a także promowania konieczności używania elementów odblaskowych.

Źródło: KPP Wadowice

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zator
rozproszone chmury
15.8 ° C
18.1 °
12.9 °
87 %
1.3kmh
27 %
sob.
27 °
niedz.
29 °
pon
28 °
wt.
28 °
śr
22 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -