5 C
Zator
sobota, 20 kwietnia 2024
- REKLAMA -
Otomaticgroup

Reksia żywcem pożerały larwy. Właściciel patrzył na jego cierpienie…

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Działacze z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt (OTOZ) w Oświęcimiu otrzymali informację o mężczyźnie, który znęca się nad swoim psem. We czwartek, 23 października, policjanci w towarzystwie oświęcimskich inspektorów Animals wkroczyli na działkę 80-letniego oświęcimianina, na której miało dojść do znęcania się nad psem. Widok, jaki zastali, był przerażający.

Wycieńczony owczarek niemiecki leżał we własnych odchodach, przykryty folią. Z daleka czuć było odór gnijącego ciała, na którym zresztą rozwijały się roje larw. Spojrzenie w oczy psa nie odzwierciedlało ogromu tragedii, ponieważ były one zaropiałe. Owczarek od długiego czasu cierpiał niewyobrażalne męki, a bezduszny właściciel obserwował cały dramat. Zwierzę nie miało nawet sił, aby samodzielnie się poruszyć.

Na miejsce wezwana została lekarz weterynarii, która orzekła, że owczarek nie ma szans na przeżycie. Znajdował się w stanie agonalnym, więc jedynym wyjściem było skrócenie jego mąk. Reks został uśpiony…

Naturalne, że potworny czyn, jakiego dopuścił się starszy mężczyzna, nie może pozostać bezkarny. Prawo za znęcanie się nad zwierzętami przewiduje do dwóch lat więzienia, a w przypadku szczególnego okrucieństwa – trzy lata. O wymierzenie sprawiedliwości zadbają działacze OTOZ Animals, który zapowiedzieli, że osobiście pojawią się na sali sądowej w charakterze oskarżyciela posiłkowego. Chcą, aby dręczyciel dostał najwyższą możliwą karę.

- REKLAMA -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zator
zachmurzenie duże
5 ° C
8.2 °
3 °
88 %
4.7kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
5 °
pon.
8 °
wt.
10 °
śr.
6 °
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -
- REKLAMA -